Wiadomości z Mikołowa

Uwaga na burze z gradem!

  • Dodano: 2017-06-04 08:00, aktualizacja: 2017-06-04 09:33

Pogoda w ten weekend rozpieszcza mikołowian. Sytuacja zmieni się jednak gwałtownie dziś po południu. Apelujemy o ostrożność – nadchodzą niebezpieczne burze z gradem!

Już w nocy pojawiły się cienkie chmury pierzaste - zwiastun nadchodzącego z zachodu frontu atmosferycznego, który zaowocuje nagłą zmianą pogody. Promienie słoneczne i wysoka temperatura będą nam towarzyszyć do wczesnego popołudnia. Szybko nastąpi jednak załamanie pogody, synoptycy przewidują gwałtowne burze z piorunami i silnym, porywistym wiatrem, które mogą przybrać charakter niebezpiecznych nawałnic, zdolnych do dużych zniszczeń. Niewykluczone są również opady gradu. Przewiduje się opady deszczu do 25 mm/m2, a wiatr może wiać nawet do 80 km/h!

Przypominamy, by przed nadejściem frontu zabezpieczyć ogrody, balkony i wszelkie sprzęty, które mogą ulec zniszczeniu. Warto pamiętać o prawidłowym zachowaniu w trakcie burzy – unikajmy zatrzymywania się i parkowania pod drzewami, wysokich obiektów w okolicy, zbliżania się ciałem ku ziemi, szukajmy schronienia w budynkach, sklepach itp.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również