Wiadomości z Mikołowa

W Mikołowie pojawił się całoroczny fortepian. To realizacja projektu BO z 2021 roku

 • Dodano: 2022-12-09 11:45

Od kilku dni w Mikołowie został zamontowany na stałe całoroczny fortepian Cadenza. To realizacja zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego.

W tygodniu finalnie w Mikołowie pojawił się całoroczny fortepian Cadenza, którego instalacja jest jednym ze zwycięskich projektów VI. edycji mikołowskiego Budżetu Obywatelskiego. Autorami projektu „Granie na FORTEPIANIE” są Aneta Esnekier, Anna Liwa i Mateusz Bies.

Pierwotnie miejscem instalacji Fortepianu Cadenza miał być Pasaż Jesionowy w centrum miasta, aby stworzyć przestrzeń muzyczną przy wykorzystaniu istniejących elementów małej architektury, które miał uformować w ten sposób naturalny amfiteatr. Lokalizację tę wskazał radny Mateusz Bies, jednak finalnie zdecydowano, aby instrument stanął w eksponowanym miejscu i stał się elementem Centrum Przesiadkowego.

W Mikołowie stanął całoroczny fortepian. Pojawił się w innym miejscu niż zakładano

Od teraz na dworcu, w oczekiwaniu na transport, można będzie posłuchać czyjejś solówki lub samemu spróbować swoich sił. Całoroczny, zewnętrzny fortepian jest gotowy do koncertowania – wyjaśnia Mateusz Handel, wiceburmistrz Mikołowa.

Aneta Esnekier wyjaśniła, że fortepian stanął w pobliżu Dworca PKP z kilku powodów. Jednym z nich jest bezpieczeństwo instrumentu. Atak wandali na ustawione w Katowicach instrumenty Cadenza pokazał, że lokalizacja ma znaczenie.

Uznaliśmy, że to będzie najlepsze miejsce. Jest gotowy monitoring (fortepian stoi przed kamerą). Do tego raczej nikomu nie będzie granie przeszkadzało. Fortepian będzie cały czas w użytku i nienaruszony. Super się tam sprawdza – przekonuje mikołowska radna i jedna z autorek projektu.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Krisu

  Fortepian jeszcze działa. Niestety ktoś go zniszczył (brak kilku klawiszy a niektóre nie działają). Pytanie czy monitoring działa czy to tylko pic na wodę.

 • Gaga

  Byłam, chciałam zagrać i nic z tego. Instrument wyłączony... Dlaczego???

 • Klawiszowiec

  Wszystko fajnie ale czemu fortepian jest cały czas wyłączony???

 • Obywatel

  Budżet obywatelski to nie zabawa na czas kryzysu,, kiedy nie ma na odśnieżanie chodników i na ratowanie szpitala.

 • KubaBatanachama

  Fortepian jako instrument nie jest tani - nie znalazłem tańszego od 30 tys i cena idzie w górę. Czy w sytuacji gdy dziadowski Mikołów nie ma pieniędzy na utrzymanie szpitali nie było by rozsądniej za te pieniądze kupić sól do posypywania chodników? Wygląda na to że zima będzie mroźna i śnieżna, czyste chodniki zapobiegły by wielu wypadkom i służba zdrowia miała by mniej roboty, a i starsi ludzie nie bali by się wyjść z domu...

 • jorguś

  Na fortepian potrzebny jak umarłemu kadzidło są pieniądze, na zamykaną wiatę na pętli Wygoda pieniędzy niema...

 • Mikołowianin

  Największe marnowanie pieniędzy "Budżet Obywatelski" kaprys jednej osoby.

 • Mikołowianinka

  Chyba Ty

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również