Wiadomości z Mikołowa

Uwaga na oszustów podających się za pracowników ZIM!

  • Dodano: 2018-02-02 12:30

W ciągu ostatnich kilku tygodni po mieście grasują osoby podające się za pracowników ZIM. Pod pretekstem sprawdzania parametrów wody i kontroli wodomierzy próbują wchodzić do mieszkań. Nie wpuszczajmy ich – to oszuści!

Miejscy urzędnicy przestrzegają mieszkańców przed wpuszczaniem do domów osób podających się za kontrolerów instalacji wodnej. Od kilku tygodni ZIM otrzymuje doniesienia o składaniu wizyt przez osoby przedstawiające się jako „pracownicy wodociągów”. Przestrzegamy – to oszuści!

– Najczęściej oszuści podejmują próby wejścia do mieszkań pod pretekstem sprawdzania jakości wody lub weryfikacji poprawności działania urządzenia pomiarowego (wodomierza). Przypominamy, iż nasi pracownicy posiadają prawo do wstępu na teren nieruchomości po okazaniu legitymacji służbowej i pisemnego upoważnienia. Każdą, niespełniającą powyższych warunków próbę wejścia na teren nieruchomości oszusta podającego się za „pracownika wodociągów" prosimy niezwłocznie zgłaszać Policji (tel. 997) oraz do Zakładu Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. (tel. 32 218 05 51) – informują pracownicy Zakładu Inżynierii Miejskiej.

Prawo upoważnia pracowników Zakładu Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. do bieżących kontroli przyłączy wodociągowych i wstępu na teren nieruchomości, ale zawsze po okazaniu legitymacji służbowej i pisemnego upoważnienia. Kontrolerzy ZIM mogą instalować, demontować i sprawdzać wodomierz główny i pozostałe przy punktach poboru wody, dokonać odczytu wskazań, badań i pomiarów, przeprowadzać przeglądy i naprawy urządzeń, a także w razie koniecznośći odciąć przyłącze wodociągowego lub założyć plomby na zaworach odcinających dostarczanie wody do lokalu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również