Wiadomości z Mikołowa

Ukradł klocki i alkohol. Stanął przed sądem

  • Dodano: 2022-05-12 06:30, aktualizacja: 2022-05-11 20:40

Dzielnicowi mikołowskiej komendy zatrzymali 22-latka, który w jednym z miejscowych dyskontów ukradł klocki Lego oraz alkohol o łącznej wartości nieco ponad 600 złotych.

Interwencja Policji miała miejsce przedwczoraj (10 maja) po godzinie 10.00 w dyskoncie przy ulicy Młyńskiej w Mikołowie. Pracownik ochrony w porę zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę. W porę zareagował i nie dopuścił, aby tamten wyszedł ze sklepu. Okazało się, że 22-latek (bez stałego miejsca pobytu) przechadzając się między regałami, co chwila pakował towar do swojego plecaka. Butelki alkoholu oraz kilka paczek kloców o łącznej wartości ponad 600 złotych wróciły do dalszej sprzedaży, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy podjęli decyzję o zastosowaniu tzw. trybu przyspieszonego, dzięki któremu 22-latek jeszcze dziś usłyszy zarzut kradzieży i zostanie doprowadzony do sądu, gdzie usłyszy wyrok. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

11 maja godzina 13:50 aktualizacja: Zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Mikołowie mężczyzna zostanie osadzony w Areszcie Śledczym w Mysłowicach celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również