Wiadomości z Mikołowa

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 Specjalnych w Borowej Wsi wyjechali na Zieloną Szkołę

  • Dodano: 2023-05-23 07:00, aktualizacja: 2023-05-23 07:11

Już kolejny raz dzięki wsparciu instytucji i władz samorządowych, uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Nr 1 Specjalnych w Mikołowie – Borowej Wsi od 13 do 21 maja przebywali na śródrocznym wyjeździe w ramach profilaktyki zdrowotnej tzw. Zielonej szkole.

Tym razem wybrali Pogorzelicę – popularną miejscowość nadmorską na Wybrzeżu Zachodnim. Pogorzelica znana jest z pięknych, łatwo dostępnych plaż, także dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz gęstych sosnowych lasów z żywicznym mikroklimatem. Uczniowie zwiedzili Międzyzdroje, Trzęsacz oraz Niechorze, odkrywając Wioskę Wikingów i Słowian, Bałtycki Park Miniatur, Park Miniatur Latrami Morskich, Motylarnię oraz Muzeum Rybołówstwa. Sporo czasu poświęcali na zajęcia sportowe, prozdrowotne oraz kształtujące świadomość ekologiczną.

Wymarzona majowa Zielona szkoła nad Morzem Bałtyckim

Wyjazd nad morze stał się możliwy dzięki wsparciu Powiatu Mikołowskiego oraz Miasta Mikołów, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach udzielił dotacji na realizację bogatego programu profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży.

Uczniowie szkoły korzystają także ze wsparcia finansowego Fundacji Pro – Eko, która przekazuje ofiarowane przez przyjaciół szkoły 1,5 proc. podatku.

zielona szkoła

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również