Wiadomości z Mikołowa

Tydzień Mocy Kobiet: Joga i rozmowy o kobiecym zdrowiu w CAS już jutro

 • Dodano: 2023-03-06 11:30

Marzec w Mikołowie to jeden z miesięcy poświęconych kobietom. W mieście ruszył Tydzień Mocy Kobiet, a w ramach akcji już 7 marca odbędzie się specjalne spotkanie dotyczące zdrowia kobiecego.

3 ekscytujące wydarzenia. 2 silne bohaterki. 1 święto - DZIEŃ KOBIET! - tak promują Tydzień Mocy Kobiet jego organizatorzy.

We wtorek 7 marca o godz. 17.00 w Centrum Aktywności Społecznej przy Rynku 2 (obok Herbateki) na sali botanicznej odbędzie się wydarzenie w ramach Tygodnia Mocy Kobiet. Mowa o specjalnym spotkaniu poświęconym jodzie i kobiecemu zdrowiu.

HARMONOGRAM:

 • 17.00 - 18.00 – joga (obowiązują zapisy i drobna wpłata na cel charytatywny),
 • 18.00 - 20.00 – pogadanka o zdrowiu

Najpierw skupimy się na swoim ciele podczas łagodnej praktyki jogi z instruktorką Arkaya Joga. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na jogę obowiązują zapisy (u Anety Stelmach). Jeśli masz swoją matę - weź ją. Następnie przy kawie i ciachu porozmawiamy o zdrowiu. Będzie można przyjść i zasięgnąć rady u fizjoterapeutki uroginekologicznej, psycholożki oraz położnej – informują organizatorzy.

Wśród zaproszonych gości znalazły się:

 • Gosia Bednarczuk – położna, doradca chustonoszenia
 • Karolina Paździorek – fizjoterapeutka uroginekologiczna
 • Joanna Filipiak- fizjoterapeutka uroginekologiczna
 • Ewelina Boryń – Gruchlik – położna, edukator laktacyjny
 • Hanna Basta – psycholog

Tematy, które zostaną poruszone podczas spotkania to m.in. narodziny, okres dziecięcy, nawyki toaletowe, nastolatkowie (dojrzewanie, miesiączka, antykoncepcja, współżycie), ciałopozytywność, rodzicielstwo, niepłodność, ciąża, poród, połóg, kobieta dojrzała, zaburzenia seksualne, menopauza, kobieta w wieku podeszłym czy badania profilaktyczne.

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia na Facebooku.

Aby przyjść porozmawiać o zdrowiu nie trzeba się zapisywać, jednak poprosimy o choć drobną wrzutkę do puszki na rzecz Julki – informują organizatorzy.

8-letnia Julia bohaterką Tygodnia Mocy Kobiet

Wydarzeniu przyświeca cel charytatywny i wsparcie dzielnej dziewczynki. Każda z osób chcąca wziąć udział w wydarzeniu jest proszona o wpłatę na rzecz 8-letniej Julki cegiełki w postaci minimum 20 zł.

Bohaterką Tygodnia Mocy Kobiet jest 8-letnia Julka, mieszkanka powiatu mikołowskiego, która urodziła się jako zdrowe dziecko, jednak trzy lata temu pojawiły się problemy ze słuchem, a po wielu badaniach stwierdzono neuropatię słuchową. Rok temu Julia zaczęła mieć trudności z rozpoznawaniem literek i rysowaniem. I tu kolejna szokująca diagnoza - neuropatia wzrokowa. Ostrość wzroku Julki to tylko 10 procent.

W grudniu 2020 roku po przeprowadzonych badaniach genetycznych okazało się, że Julka cierpi na bardzo rzadką chorobę - zanik nerwów wzrokowych typu Kjera z niedosłuchem odbiorczym. Obecnie na tę chorobę nie ma żadnego lekarstwa i należy do schorzeń postępujących.

Pomóc Julii można poprzez wpłaty na specjalną zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl [LINK], a także wpłacając darowiznę na konto:

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo Oddział w Złotowie
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
TYTUŁ PRZELEWU: 1574/K JULIA KOŁODZIEJ

Komentarze (2)    dodaj »

 • gigi

  hehe joga....wywodzi sie z indi kraj cofniety 100 lat wstecz smród,bród ubóstwo,kraj bogatych i biednych....pala zmarłych wsypujac spopielonych do "gangesu" natomiast nizej rzeki kapia lub piora bielizne....dziwi mnie zainteresowanie ta kultura w europie....natomiast czy w hinduizmie czy islamie kobieta nic nie znaczy ma rodzic dzieci i usługiwac chłopu....

 • Mateuszka

  Widać, że światopogląd to ma cofnięty ale gigi. To tak jest jak się ocenia z pozycji leżącej przed tv i nic w życiu się nie widziało oraz osiągnęło.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również