Wiadomości z Mikołowa

Tłumy na otwarciu Klubu Seniora w Mikołowie [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-04-01 12:15, aktualizacja: 2019-04-28 21:17

Tłumy mikołowian na otwarciu Klubu Seniora na Osiedlu Mickiewicza. Tu od kwietnia będzie biło serce najstarszych mieszkańców Mikołowa. Na inauguracji klubu pojawili się przedstawiciele władz Mikołowa i miejscy radni.

W piątek 29 marca na otwarciu Klubu Seniora – SPA Senior na Osiedlu Mickiewicza pojawiły się tłumy najstarszych mieszkańców Mikołowa, ciekawych nowego miejsca na mapie miasta, skierowanego niemal wyłącznie do ich potrzeb. W lokalu, gdzie mieścił się dawniej osiedlowy sklep powstała inicjatywa, która ma integrować środowisko mikołowskich seniorów.

Klub Seniora Mikołów: seniorzy rządzą miastem!

Najstarsi mikołowianie będą rządzić Klubem Seniora sami – przed otwarciem centrum, 19 i 20 marca przeprowadzono konsultacje z interesowanymi inicjatywą seniorami, którzy mieli okazję wprowadzić korekty i własne sugestie do planu działania klubu.

Jak będzie działał Klub Seniora w Mikołowie?

Klub na os. Mickiewicza będzie działać w dni powszednie przez pełne 8 godzin (od 9 kwietnia). Seniorzy będą mogli korzystać z terapii zajęciowej, usług licencjonowanego trenera, psychologa czy fizjoterapeuty. SPA Senior to nie tylko miejsce dla najstarszych mieszkańców – seniorzy chcą otworzyć się na spotkania międzypokoleniowe. Mają się tu także odbywać zajęcia z dziećmi, m.in. korepetycje.

Pomysł zapoczątkowany przez Fundację Zakątek Pokoleń to projekt unijny tworzony w partnerstwie z UM Mikołów, Radą Seniorów, MOPS, CIS i Fundacją ULICA.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również