Wiadomości z Mikołowa

Szkolenia dla organizacji pozarządowych w ramch projektu CISIG

 • Dodano: 2014-11-17 14:30

Centrum Społecznego Rozwoju zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu mikołowskiego do udziału w ostatnich już szkoleniach realizowanych w ramach projektu Centrum Inicjatyw Społecznych i Gospodarczych.

Szkolenie nt: Skuteczne pisanie wniosków o dofinansowanie, odbędzie sie w dniu 22 listopada 2014 roku, w godzinach od 9.00 do 15.30, w Muzeum Energetyki na terenie Elektrowni Łaziska przy ul Wyzwolenia 30.

Celem szkolenia będzie zdobycie umiejętności pisania wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Unii Europejskiej. Podczas szkolenia omównione zostaną zgadnienia:

 • 3 x P -  Problem, Pomysł, Projekt,
 • Drzewo problemów, a drzewo celów,
 • SMART' owe cele projektowe,
 • Rezultaty, produkty, wskaźniki realizacji celów,
 • Zakres, budżet i czas realizacji projektu.

Szkolenie nt: Wdrażanie dobrych praktyk we współpracy organizacji pozarządowych, obejmuje dwa spotkania warsztatowe. Pierwsze spotkanie zaplanowano na dzień 25 listpada 2014, w godzinach od 16.00 do 19.15, w Domku Parkowym (Harcerski) w Mikołowie, Plac Parkowy 1.  

Celem spotkania bedzie przedłużenie i rozwinięcie współpracy pomiędzy organizacjami z powiatu mikołowskiego po zakończeniu projektu CISiG.

Zgłoszenia udziału w szkoleniach przyjmowane są drogą telefoniczną (+48 32 444 64 53) lub za pomocą poczty elektronicznej (cisig@cisig.pl). Warunkiem przyjęcia na szkolenie jest przysłanie zgłoszenia nie później niż na 1 dzień przed planowanym terminem szkolenia.

W zgłoszeniu należy zawrzeć:

 • Nazwę i termin szkolenia
 • Imię i nazwisko
 • Nazwę organizacji
 • Adres poczty elektronicznej
 • Numer telefonu

O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dostarczenie do Centrum Inicjatyw Społecznych i Gospodarczych kompletnych dokumentów aplikacyjnych przed dniem rozpoczęcia szkolenia (dokumenty aplikacyjne dostępne na stronie internetowej www.cisig.pl w zakładce „do pobrania”).

Prosimy pamiętać, że zgłoszenie organizacji oraz potwierdzenie przynależności osób do organizacji pozarządowej, stanowiące część dokumentacji zgłoszeniowej winny być podpisane i opieczętowane przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji, zgodnie z zapisami statutowymi.

Wszelkich informacji o sposobie wypełniania dokumentacji udziela biuro projektu Centrum Inicjatyw Społecznych i Gospodarczych – telefonicznie (+48 32 444 64 53) lub za pomocą poczty elektronicznej (cisig@cisig.pl).

Szkolenia organizowane są w ramach projektu pt.: Centrum Inicjatyw Społecznych i Gospodarczych współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również