Wiadomości z Mikołowa

Wirtualna Biblioteka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie już dostępna!

  • Dodano: 2013-08-29 13:30, aktualizacja: 2021-09-22 06:57

Od niedawna Biblioteka Miejska w Mikołowie umożliwia swoim czytelnikom korzystanie z książki w wersji elektronicznej. Coraz bardziej popularne e-booki można wypożyczać bezpłatnie przez przez internet.

Żeby jednak uzyskać możliwość wypożyczania książek elektronicznych, należy być czytelnikiem MBP posiadającym imienną kartę biblioteczną oraz zarejestrować się osobiście w siedzibie biblioteki, odpowiednio w wypożyczalni dla dorosłych lub oddziale dla dzieci. Następnym krokiem jest zarejestrowanie się za pomocą adresu e-mail na stronie internetowej htps://www.adobe.com/cfusion/membership/index.cfm kończącym się otrzymaniem własnego numeru Adobe ID.

By wypożyczyć książkę konieczne jest zalogowanie się na stronie http://bezkartek.pl/mikolow/ podając jako login adres e-mail (ten sam, na który rejestrowaliśmy się wcześniej) oraz otrzymane w siedzibie biblioteki hasło. Poruszając się po elektronicznym katalogu należy wybrać interesującą nas pozycję, skierować kursor na książkę i kliknąć przycisk „wypożycz”. W tym momencie książka ląduje w plecaku, a ponowne kliknięcie „wypożycz” powoduje, że pozycja znajduje się już na naszej półce wypożyczeń i jest gotowa do ściągnięcia. Jednorazowo zarejestrowany użytkownik może wypożyczyć jedną pozycję na 30 dni. Po tym czasie plik dezaktywuje się i będzie możliwe kolejne wypożyczenie. Usługa jest ogólnodostępna i bezpłatna na okres jednego roku.

By móc korzystać z wypożyczonych materiałów trzeba jeszcze tylko zainstalować na własnym sprzęcie darmowe oprogramowanie. Dla komputerów jest to aplikacja Adobe Digital Editions, dla urządzeń z systemem iOS (iPhone, iPAD) - aplikacja Bluefire, a dla urządzeń z systemem Android - aplikacje Bluefire lub Aldiko.

Więcej informacji na temat Wirtualnej Biblioteki można uzyskać w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie lub na stronie internetowej http://www.czytelnia.bezkartek.pl/.


Źródło: Natalia Dziechciarz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również