Wiadomości z Mikołowa

Święto Światła w Muzeum Energetyki

  • Dodano: 2021-07-28 09:15

W sobotę 14 sierpnia z okazji Święta Energetyków, Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych organizuje kolejne Święto Światła.

Święto Światła 2021

XVII edycja Święta Światła zapewni gościom niespotykane wrażenia i atrakcje. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do prześledzenia historii rozwoju oświetlenia od czasów prehistorycznych do nam współczesnych.

W czasie prezentacji w tym dniu organizatorzy opowiedzą i pokażą, jak przy pomocy krzemienia i hubki można uzyskać „żywy” ogień i czym oświetlano kiedyś pomieszczenia i drogi: łuczywem, lampami oliwnymi, gazowymi, łukowymi aż po „dzisiejsze” światło elektryczne, współczesne świetlówki, lampy diodowe i energooszczędne żarówki.

Punktem kulminacyjnym każdego Święta Światła w Muzeum Energetyki jest zapalenie ponad stuletniej żarówki wykonanej w Anglii według technologii Swana i Edisona. A w czasie zwiedzania Muzeum organizatorzy przybliżą Wam historię energetyki, tajemnice elektryczności, światła oraz proces wytwarzania energii elektrycznej w formie naukowej zabawy dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również