Wiadomości z Mikołowa

Święto Światła w Muzeum Energetyki

  • Dodano: 2021-07-28 09:15

W sobotę 14 sierpnia z okazji Święta Energetyków, Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych organizuje kolejne Święto Światła.

Święto Światła 2021

XVII edycja Święta Światła zapewni gościom niespotykane wrażenia i atrakcje. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do prześledzenia historii rozwoju oświetlenia od czasów prehistorycznych do nam współczesnych.

W czasie prezentacji w tym dniu organizatorzy opowiedzą i pokażą, jak przy pomocy krzemienia i hubki można uzyskać „żywy” ogień i czym oświetlano kiedyś pomieszczenia i drogi: łuczywem, lampami oliwnymi, gazowymi, łukowymi aż po „dzisiejsze” światło elektryczne, współczesne świetlówki, lampy diodowe i energooszczędne żarówki.

Punktem kulminacyjnym każdego Święta Światła w Muzeum Energetyki jest zapalenie ponad stuletniej żarówki wykonanej w Anglii według technologii Swana i Edisona. A w czasie zwiedzania Muzeum organizatorzy przybliżą Wam historię energetyki, tajemnice elektryczności, światła oraz proces wytwarzania energii elektrycznej w formie naukowej zabawy dla całej rodziny.

Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również