Wiadomości z Mikołowa

Uroczyste pożegnanie ks. Mirosława Godźka w środę. Od niedzieli nowy proboszcz w parafii

  • Dodano: 2021-07-27 17:45, aktualizacja: 2021-07-28 09:34

Proboszcz parafii św. Wojciecha, ks. Mirosław Godziek zostanie uroczyście pożegnany już w najbliższą środę. Od 1 sierpnia Bazylika św. Wojciecha będzie miała nowego proboszcza.

Bazylika św. Wojciecha poinformowała w oficjalnym komunikacie, że w najbliższą środę, 28 lipca o godzinie 18.00 zostanie odprawiona specjalna Msza Święta, podczas której wierni będą dziękować za 11 lat duszpasterskiej posługi odchodzącego z końcem lipca proboszcza parafii, księdza Mirosława Godźka.

Duchowny zgodnie z wolą arcybiskupa Wiktora Skworca obejmie w niedzielę probostwo sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich, którego zostanie również kustoszem.

Oficjalnie pożegnanie proboszcza parafii św. Wojciecha już w środę. 1 sierpnia posługę w Bazylice mniejszej obejmie nowy proboszcz

W poniedziałek w Auli św. Piusa X księdza proboszcza pożegnali członkowie wspólnoty Żywego Różańca. Każdy z uczestników ofiarował proboszczowi jedną czerwoną różę. Jako dar ksiądz proboszcz otrzymał nowy ornat z wizerunkiem Matki Bożej Mikołowskiej.

Zmiany kadrowe w Bazylice św. Wojciecha to efekt decyzji arcybiskupa Wiktora Skworca ogłoszonej na początku czerwca. Już od najbliższej niedzieli, 1 sierpnia parafią będzie zarządzać ks. Grzegorz Borg, który od 2005 roku przewodniczył parafii św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również