Wiadomości z Mikołowa

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu: Muzyczna Solidarność w Zespole Szkół nr 2 Specjalnych

  • Dodano: 2024-04-11 10:15

2 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wczoraj w Zespole Szkół nr 2 Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Mikołowie zorganizowano muzyczne wydarzenie, mające na celu uświadomienie społeczeństwu czym jest autyzm oraz zapewnienie wspólnej zabawy.

Muzyczne wydarzenie na rzecz świadomości autyzmu w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej

Oprócz uczniów, dyrekcji i nauczycieli szkoły, wzięli w nim udział również uczniowie z kilku innych szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu mikołowskiego, w tym SP nr 10 w Mikołowie, Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, II LO im. rotmistrza W. Pileckiego oraz Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie.

Wśród obecnych byli także samorządowcy, reprezentujący władze Powiatu Mikołowskiego: członkini Zarządu Powiatu, Grażyna Nazar, oraz naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym, Iwona Smorz.

Sala gimnastyczna, w której odbywało się wydarzenie, była ozdobiona niebieskimi dekoracjami, gdyż ten kolor jest symbolem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.

Podczas wydarzenia dzieci i młodzież ze szkoły prezentowały różnorodne popisy artystyczne, takie jak występy muzyczne na kontrabasie i gitarze basowej, gra na akordeonie, taniec cheerleaderek, pokaz musztry oraz wcielanie się w wybitne postacie dotknięte spektrum autyzmu, takie jak Leo Messi, Mata, Steve Jobs, Hans-Christian Andersen, Van Gogh, Elon Musk i wiele innych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również