Wiadomości z Mikołowa

Styczniowa sesja Rady Powiatu

  • Dodano: 2021-01-28 07:00, aktualizacja: 2021-01-27 22:41

27 stycznia na swym pierwszym w tym roku posiedzeniu zebrała się Rada Powiatu Mikołowskiego. Sesja odbyła się w trybie zdalnym.

Główna ich część poświęcona była przedstawieniu sprawozdań z prac komisji branżowych Rady Powiatu, w tym informacji z realizacji rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej za rok 2020. To gremium w minionym roku odbyło dziewięć posiedzeń, w większość w trybie zdalnym.

W tym czasie Komisja Rewizyjna przeprowadziła m.in. kontrolę działalności merytorycznej i finansowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem, Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru. Zapoznała się również ze stanem zadłużenia Powiatu oraz analizowała wydatki inwestycyjne.

- Komisja Rewizyjna nie zgłosiła uwag dotyczących kontrolowanych jednostek, stwierdzając, iż przedstawione informacje jak i działalność kontrolowanych jednostek nie budzą zastrzeżeń – mówił jej przewodniczący Adam Ficek, przedstawiając obecnym treść sprawozdania.

Jeśli zaś chodzi o wnioski złożone przez Komisję Rewizyjną to dotyczyły one chociażby wyciszenia pomieszczeń Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej, w których prowadzona jest terapia czy też uzupełnienie zapasów Magazynów Obrony Cywilnej w poszczególnych gminach naszego powiatu.

Na tej samem sesji radni głosowali uchwały dotyczące zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na okres 2021 do 2032 roku oraz zmian w budżecie. Także udzielenia pomocy finansowej Gminie Mikołów.

W punkcie informacje starosty, Mirosław Duży przedstawił informacje na temat pracy Komisji Bezpieczeństwa przy Staroście Mikołowskim, również planowanych inwestycji oraz sytuacji na rynku pracy. Dane na temat sytuacji związanej z pandemią przedstawił Bartłomiej Depta naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, zaś sekretarz Powiatu Łukasz Ryguła przedstawił wykresy dotyczące przebiegu epidemii koronawirusa w naszym powiece. Wynika z nich, że do tej pory zachorowało 3813 osób czyli niewiele ponad 3 procent populacji powiatu mikołowskiego.

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • jorguś

    Pomoc finansowa? A może zamiast żebrać o pomoc a potem oddawać długi lepiej zacząć dobrze gospodarować posiadanymi środkami i prowadzić przemyślane inwestycje? Niestety niegospodarność i głupota mikołowskich władz aż biją po oczach...

  • jorg

    Popieram w 100% ale ktoś tych nieudaczników wybrał :(

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.