Wiadomości z Mikołowa

"Służymy Wam pomocą" - mikołowscy policjanci na spotkaniu z uchodźcami

  • Dodano: 2022-03-25 07:00, aktualizacja: 2022-03-24 21:12

W Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbyło się spotkanie informacyjne dla przebywających na terenie miasta uchodźców. Wśród wielu poruszonych tam tematów znalazły się także działania pomocowe Policji.

Policjanci dla Ukrainy

23 marca o godzinie 17.00 w samym sercu Mikołowa odbyło się spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie miasta. Organizatorem przedsięwzięcia był lokalny magistrat. Trwające blisko dwie godziny spotkanie poświęcono najważniejszym sprawom, które dotyczą codziennego funkcjonowania uchodźców na terenie Polski. Wśród bloków tematycznych pojawiła się kwestia szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a więc działań za które odpowiada Policja. Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie nadkom. Dariusz Klimczak, przy pomocy obecnej na miejscu tłumaczki języka ukraińskiego, wskazał wybrane elementy zawarte w opracowanej dla uchodźców ulotce informacyjnej. Prosił też by pamiętać, że miejscowi policjanci służą pomocą 24 godziny na dobę i dbają o bezpieczeństwo przyjezdnych z objętej wojną Ukrainy tak samo jak o własnych obywateli. Apelował o pełne zaufanie do polskiego munduru i funkcjonariuszy, których rolą jest także ochrona ukraińskiej społeczności.

Na spotkaniu obecne były właściwie same kobiety i ich dzieci. Kiedy dorośli wsłuchiwali się w podejmowaną tematykę, dzieci przebywały pod opieką wolontariuszy, którzy zorganizowali dla nich szereg zabaw i niemałych atrakcji. Dlatego też jeden z mikołowskich dzielnicowych pojawił się tam z ulubieńcem maluchów - sierżantem Hektorem. Miś w mundurze wywołał bardzo pozytywne emocje. Nawet najmniejsze dzieci ochoczo tuliły się do niego. Asp.sztab. Dobrowolski rozdawał najmłodszym kolorowanki z wizerunkiem sierżanta Hektora oraz czapeczki i opaski z logo kampanii Śląskiej Policji "Mamo! Tato! Tutaj jestem!". Dorosłym dzielnicowy przekazał ulotki, o których mówił komendant.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również