Wiadomości z Mikołowa

Sezon motocyklowy - czas start!

  • Dodano: 2018-04-06 10:45, aktualizacja: 2018-04-11 12:38

Przed nami ciepłe wiosenne dni, które będą sprzyjać rozpoczęciu sezonu motocyklowego.

Mikołowska drogówka apeluje do wszystkich fanów "dwóch kółek" oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Wiosna, to długo wyczekiwany czas dla miłośników jednośladów. Przyjemna temperatura powietrza, słoneczna pogoda i coraz dłuższy dzień – takie warunki sprawiają, że na naszych drogach coraz częściej zauważamy fanów jazdy na motocyklu. A to oznacza jedno – sezon motocyklowy w pełni.

Niewątpliwie jazda motocyklem sprawia wiele przyjemności. Ważne by była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków.

Pamiętajmy, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne także, aby nie przeceniać swoich możliwości.

Motocyklisto pamiętaj!

  • zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze,
  • nie wymuszaj pierwszeństwa,
  • zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów,
  • nie popisuj się ryzykowną jazdą przed innymi- to może kosztować zdrowie, a nawet życie ciebie lub inne osoby,
  • zadbaj o odpowiednią odzież (najlepiej w jaskrawych kolorach): kask ochronny, ochraniacze, odpowienie buty i rękawice- zwiększą twoje bezpieczeństwo.

Z troski o mniej widocznych na drogach motocyklistów zwracamy uwagę do kierowców samochodów, żeby częściej zerkali w lusterka. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stając się przez to mniej widoczni dla pozostałych uczestników ruchu. Nagminne jest również rozpoczynanie manewru wyprzedzania bez zerknięcia w lusterko. Kierowcy samochodów nie zdają sobie sprawy jak z pozoru prosta czynność nabiera w tym przypadku ogromnego znaczenia, bo przecież jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również