Wiadomości z Mikołowa

Dziś akcja krwiodawstwa na rynku

  • Dodano: 2018-04-06 07:30, aktualizacja: 2018-04-06 07:55

Honorowi Dawcy Krwi i mikołowianie, którzy chcą podzielić się najcenniejszym na świecie lekiem mają taką możliwość. Do miasta przyjeżdża specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Akcja krwiodawstwa potrwa dziś na mikołowskim rynku od 10:00 do 16:00. To współtworzona przez Miasto i RCKiK w Katowicach akcja, pozwalająca na oddanie chorym i potrzebującym natychmiastowej pomocy medycznej np. po wypadkach komunikacyjnych najcenniejszego leku na świecie – własnej krwi.

Trzeba pamiętać, że nie wszyscy mogą zostać honorowymi dawcami krwi. Do uczestnictwa w akcji kwalifikują się osoby w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kg, które nie chorują na różnego rodzaju choroby, w tym m.in. zapalenie wątroby. Pełna lista przeciwwskazań dyskwalifikujących potencjalnego dawcę dostępna jest na stronie krwiodawcy.org. 

Przypominamy, że każdorazowe oddanie krwi jest poprzedzone badaniem lekarskim. Przed pobraniem krwi zaleca się zjeść lekki posiłek i uzupełnić płyny, pijąc czystą wodę.

W marcowej akcji krwiodawstwa uczestniczyło 30 osób, w tym osiem pań. Łącznie zebrano ponad 13 litrów krwi. Do zbiórki włączyli się również funkcjonariusze policji w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą w hołdzie Żołnierzom Wyklętym”, którą patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również