Wiadomości z Mikołowa

Ruszyła przebudowa kamienicy przy Wyszyńskiego 5

  • Dodano: 2018-04-24 13:00

Modernizacja budynku mieszkalnego będzie kosztować blisko 2 mln złotych. W poniedziałek nastąpiło przekazanie placu budowy.

Ponad stuletni budynek doczekał się generalnego remontu

Poza modernizacją budynku i placu, poszerzone ma zostać przejście - skrót z ul. Okrzei na parking przy Bazylice – informuje burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Prace na Wyszyńskiego 5 mają potrwać aż do lipca przyszłego roku. Na przebudowę magistrat wyłożył dokładnie 1 946.700,00 złotych, z czego 45 proc. to dofinansowanie przekazane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Modernizację nadzoruje Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie.

Zakres prac obejmie roboty przygotowawcze i odtworzeniowe. Później, firma budowlana podejmie się tynkowania, malowania, wymiany wykładzin podłogowych, stolarki okiennej i drzwiowej. Całkowicie wymienione zostaną również instalacje: sanitarna z urządzeniami i elektryczna z osprzętem, tablicami i pomiarami.

Budynek doczeka się również wymiany elementów konstrukcyjnych, jak stropy parteru i piętra, posadzka parteru, konstrukcja dachu z pokryciem, części ścian wewnętrznych i fundamentów, ściana kolankowa, kominy. Klatka schodowa zostanie wymieniona na zupełnie nową żelbetową. Ściany fundamentowe zyskają nową izolację przeciwwilgociową poziomej i pionowej ścian fundamentowych, posadzki piwnic izolację poziomą, a podłogi parteru, ściany zewnętrzne oraz dach izolację cieplną. Wykonawca podejmie się również drenażu opaskowego wokół budynku.

Na koniec przeprowadzony zostanie remont elewacji budynku w oparciu o wytyczne Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Teren wokół budynku również będzie zagospodarowany, łącznie z miejscami parkingowymi i zielenią.

Prace remontowe wykonuje firma INFO-BUD Krzysztof Małek z Rybnika.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również