Wiadomości z Mikołowa

Rusza rozbudowa SP 8 w Paniowach

  • Dodano: 2020-07-08 14:30

Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej to jeden z priorytetów rozwoju miasta tej kadencji.

Spełnieniem tej obietnicy są m.in. budowa nowego przedszkola przy ul. Kownackiej oraz rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 8 w Paniowach. Pierwsza inwestycja jest już mocno zaawansowana, druga rusza lada chwila.

Właśnie podpisana została umowa z wykonawcą

To bardzo wyczekiwana inwestycja przede wszystkim  w Paniowach, ale także w sąsiadujących sołectwach. Do „ósemki” uczęszczają także dzieci ze Śmiłowic i Borowej Wsi – tłumaczy Mateusz Handel zastępca burmistrza Mikołowa. 

Budynek zostanie rozbudowany. Dużo się zmieni. 10 nowych sal lekcyjnych, 2 świetlice, jadalnia i kuchnia z zapleczem do tego szkolna biblioteka. Dla uczniów z niepełnosprawnościami zamontowana zostanie winda. Budynek będzie służył także przedszkolakom, bowiem powstaną tu sale dla 2 oddziałów przedszkolnych – tłumaczy Handel. 

To druga co do wartości i rozmiarów inwestycja w Mikołowie, jej koszt to blisko 9 mln zł

Jej trudność polega na tym, że będzie realizowana w trakcie trwania roku szkolnego. Będą się z tym wiązały pewne niedogodności w organizacji i prowadzeniu zajęć, jednak efekt końcowy powinien wszystkie trudy wynagrodzić z nawiązką.

Całość powinna być gotowa jesienią 2021.

Komentarze (2)    dodaj »

  • jorg z lipin

    ktos w miko k. dworca wywiesił baner "mamy dosc" ma dosc rozbudowy dworca...ky by w polsce zadzili '"rafałki" to dalij by poloki [...]y przez zerdka...i siedzieli przi naftowkach....yno andrzej i PIS!!! 500+ działa mamy wyz demograficzny za kilka lat dzieci beda miały gdzie sie uczyc wiec inwestycja jak najbardziej trafiona!!!

  • jorguś

    Tłumoku za piniondze na dworzec szło by nowe szkoły pobudować w Śmiłowicach czy na Borze żeby bajtle niy musiały dojyżdżać. Cieszysz sie z wyż demograficzny, czymu? Bo wiyncyj młodych bydzie robiło za miska ryżu w zachodnich montowniach w Polsce, a te kiere sie wyuczom za piniondze z naszych podatków pojadom na cachód? Przeca tyn,, nasz" rzond dzieli piniondze kierych nimo zamiast budować fabryki i firmy a naszych biznesmenów niszczy podatkami na pińcet plus coby pozawiyrali interesy. Na co we Paniowach tako wielko szkoła, czyżby burmistrz planowoł dalsze wysiedlenia z cyntrum miasta biydnych i wielodzietnych rodzin na wieś kaj żodyn ich niy bydzie widzioł?...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również