Wiadomości z Mikołowa

Rusza rekrutacja 2022/2023 do Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie

  • Dodano: 2022-05-04 09:15

Od 9 maja 2022 roku rusza rekrutacja do mikołowskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Jak wygląda nabór i w jakiej formie składać wnioski do grup i kół zainteresowań OPP w Mikołowie?

Jak informują władze OPP, podobnie jak w roku ubiegłym rekrutacja będzie przebiegać jednoetapowo.

O przyjęcie na zajęcia do Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie mogą ubiegać się dzieci i młodzież urodzeni w latach 1997-2017 mieszkający na terenie powiatu mikołowskiego – informują władze OPP w Mikołowie.

Pierwszeństwo w naborze mają wychowankowie kontynuujący uczestnictwo w zajęciach w roku szkolnym 2021/2022. O przyjęciu do grupy dziecka, które w bieżącym roku szkolnym nie ukończyło piątego roku życia decyduje nauczyciel, a kandydaci zamieszkujący poza powiatem mikołowskim mogą być przyjęci na zajęcia, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego nadal są wolne miejsca.

Formularze wniosków będzie można pobrać w godzinach pracy sekretariatu OPP bądź ze strony internetowej Ogniska od 9 maja 2022 roku od godziny 8.00.

Rusza rekrutacja do OPP w Mikołowie na rok 2022/2023. Jak wygląda nabór?

Poprawnie wypełnione wnioski należy składać w terminie od 9 maja (poniedziałek) do 11 czerwca 2022 roku (sobota) w sekretariacie placówki bądź w tymczasowej skrzynce pocztowej znajdującej się przed wejściem do placówki OPP w Mikołowie. Pracownicy placówki zwracają szczególną uwagę na właściwe wypełnianie formularzy, gdyż wniosek niekompletnie wypełniony (pozbawiony niektórych danych lub podpisu) zostanie odrzucony.

Obecnie w OPP działa aż 60 zespołów zainteresowań:

  • 17 zespołów językowych, wiek: 5 - 18 lat,
  • 11 zespołów tanecznych, wiek: 5 - 19 lat,
  • 7 zespołów wokalnych i wokalno-tanecznych, wiek: 5 - 16 lat,
  • 12 zespołów instrumentalnych, wiek: 7 - 26 lat,
  • 9 zespołów plastycznych, wiek:  5 - 18 lat,
  • 4 zespoły inne (2 przyrodniczo - turystyczne i 2 kształcenia pamięci/gier ), wiek odpowiednio: 7-15 lat i 5-13 lat.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego dostępne będą od dnia 12 lipca 2022 roku (wtorek)  i przekazywane osobom zainteresowanym wyłącznie drogą telefoniczną po podaniu daty urodzenia kandydata i miejsca jego zamieszkania – informuje OPP w Mikołowie.

Maksymalnie można wybrać do 6 zespołów zainteresowań, pod warunkiem zaangażowania i wysokiej frekwencji. Maksymalna ilość uczestników w zespołach ze względów bezpieczeństwa nie może przekroczyć 20 osób, w zespołach z podziałem na grupy 40 osób.

Pełen regulamin naboru i wszelkie potrzebne pliki do pobrania znajdują się na stronie internetowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie. Tam również znajdziemy pełną lista grup i kół zainteresowań.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również