Wiadomości z Mikołowa

Mikołowski rodzinny rajd rowerowy. Podsumowanie aktywnego rozpoczęcia majówki

  • Dodano: 2022-05-05 06:30, aktualizacja: 2022-05-04 22:20

Majówka za nami, ale jeszcze wspomina się jej sportowe rozpoczęcie. 30 kwietnia br. odbył się Rodzinny rajd rowerowy.

Przebieg rajdu

Na starcie stawiło się 75 osób, które po oficjalnym rozpoczęciu imprezy ruszyły w 25 kilometrową trasę na Starganiec.

Zanim uczestnicy wycieczki dostali się na bezpieczne leśne ścieżki, musieli "przebić się" przez mikołowskie drogi, w czym pomogła im niezastąpiona mikołowska Policja, która dzięki swojej eskorcie umożliwiła sprawny przejazd przez miasto.

Trasa wycieczki nie należała do najprostszych, jednak wszyscy uczestnicy – młodsi, jak również starsi – dzielnie ją pokonali. W trakcie wycieczki zapewniono postój, podczas którego można było chwilę odpocząć, a także wygrać nagrody w konkursach.

W miejscu docelowym – na Stargańcu – na wszystkich rowerzystów czekało już ognisko, na którym można było usmażyć kiełbaski. Każdy uczestnik mógł odpocząć oraz „nadrobić spalone kalorie” – oprócz kiełbasek można było zjeść również „coś słodkiego„.

Po odpoczynku oraz nabraniu sił przeprowadzone zostały konkurencje: rzut dętką rowerową do celu oraz toczenie dętki. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, które na pewno przydadzą się podczas wycieczek rowerowych: pompki, liczniki, zapięcia, saszetki oraz dzwonki. Po zakończeniu pikniku uczestnicy imprezy ponownie wsiedli na swoje rowery i rozjechali się do domów, by tam kontynuować swój weekend majówkowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również