Wiadomości z Mikołowa

Remonty dróg już wkrótce

  • Dodano: 2018-01-25 00:30, aktualizacja: 2018-01-25 00:38

Mikołowski magistrat w ciągu najbliższych miesięcy zamierza przeprowadzić szereg remontów i modernizacji dróg gminnych. To zarówno duże inwestycje, jak i drobne naprawy.

Miejscy urzędnicy przewidują, że w ciągu najbliższych miesięcy uda się wykonać kilkanaście inwestycji drogowych na terenie Mikołowa. W pierwszej połowie roku zaplanowano m.in. przebudowę ul. Dzieńdziela, której koszt opiewa na blisko 3,66 mln złotych. Wśród najdroższych projektów związanych z infrastrukturą drogową znajdują się pełnowymiarowa rozbudowa ul. Zawilców, gdzie modernizacji doczeka się także chodnik. Tu rozebrany zostanie stary mur i powstanie zupełnie nowe ogrodzenie. Koszt inwestycji to ponad 975 tys. złotych.

Równie kosztowne okazują się zaplanowane przebudowy ulic Myśliwskiej i Szkolnej (fragment od przejazdu kolejowego do budynku nr 8) za blisko 740 tys. złotych, ul. Szafranka za ponad 666 tys. złotych i ul. Kosów za 365 tys. złotych.  Poza tym, czeka nas również przebudowa ul. Kowalskiej za 162 tys. złotych i budowa fragmentu chodnika przy ul. Górnośląskiej za prawie 37 tys. złotych.

Zwycięzca toczącego się obecnie przetargu na wykonanie remontów dróg bitumicznych w Mikołowie będzie miał do rozdysponowania w pierwszym półroczu 2018 roku blisko 406 tys. złotych na bieżące naprawy na odcinkach nawierzchni wymagających modernizacji.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Mieszkanka Mikołowa

    Na Grudniowej brak oświetlenia, brak chodników. Tylko czekać na kolejny śmiertelny wypadek...

  • Mieszkaniec

    Ul.Narcyzów-błoto.Błoto z ulicy,na płocie,na bramach,na furtkach,na skrzynkach pocztowych,na podwórkach,w domach,na samochodach i w samochodach,dziury w ulicy też łatane są błotem,nie ma chodnika i oświetlenia ulicznego.

  • obywatel

    A co z ulica Kownacką przy której jest Przedszkole Nr 11 im. Leśnych Ludków-dziury takie na chodniku,że dzieci nogi mogą połamać!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również