Wiadomości z Mikołowa

Remont na ulicy Pszczyńskiej już trwa

  • Dodano: 2021-04-27 10:45

Na ulicy Pszczyńskiej realizowane są wcześniej zapowiadane prace remontowe. Droga ta łączy ścisłe centrum miasta z drogą wojewódzką 928. Jej remont był długo wyczekiwany i konieczny z uwagi na lata eksploatacji, przez które stan jezdni uległ zniszczeniu.

Cała inwestycja i jej realizacja to efekt dobrze układającej się współpracy na linii Starostwo Powiatowe – Urząd Miasta – Zakład Inżynierii Miejskiej. Zakresy kompetencji tych instytucji często się przenikają.

Mimo że ulica Pszczyńska jest drogą powiatową, Urząd Miasta finansuje połowę jej przebudowy. Pracownicy magistratu uczestniczyli także w pracach projektowych pierwszego etapu przedsięwzięcia. Dzięki temu wymienione zostanie oświetlenie ulicy na ledowe, powstanie także ścieżka rowerowa.

– To dobra informacja. Wreszcie w tej części miasta będziemy mieli ścieżkę rowerową spinającą wszystkie drogi z Regielowca w kierunku centrum. Wymienimy także przestarzałe wiaty przystankowe na te zaprojektowane według nowego design’u – mówi Mateusz Handel zastępca burmistrza Mikołowa.

– Warto podkreślić, że staramy się o dofinansowanie inwestycji. Projekt został złożony do Funduszu Dróg Samorządowych, uzyskał pozytywną ocenę wstępną, obecnie przechodzi ocenę ostateczną w ministerstwie i mamy nadzieję, że uda nam się odciążyć kasę powiatu i gminy - tłumaczy z kolei Tadeusz Marszolik wicestarosta Powiatu Mikołowskiego.

Cała inwestycja polega na wymianie nawierzchni, remoncie istniejących odcinków chodników i budowie nowych. Wzdłuż całej wyremontowanej drogi zostanie utworzona ścieżka rowerowa. Dodatkowo, modernizacja poprawi standardy bezpieczeństwa, funkcjonalność i połączenie z centrum miasta. Przy okazji zostaną wymienione biegnące w drodze wodociągi.

Na przeprowadzenie całego remontu będą się składać dwa etapy:

  • pierwszy etap obejmie remont odcinka od ulicy Bielskiej do Bandurskiego i powinien zostać zakończony na początku września 2021 roku
  • drugi etap obejmie odcinek od ulicy Bandurskiego do Krakowskiej i zaplanowany jest na 2022r.

Koszt realizacji pierwszego etapu zadania to około 4 mln zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.