Wiadomości z Mikołowa

Tak prezentuje się "nowa" ulica Słowackiego

  • Dodano: 2021-04-09 15:15

W centrum miasta zakończył się remont ulicy Słowackiego. To z kilku powodów bardzo ważna inwestycja. Przede wszystkim znajduje się przy niej osiedle zamieszkałe przez kilkaset rodzin. W pobliżu znajdują się również szkoła podstawowa, przedszkole, żłobek, a także plac zabaw i obiekty sportowe – boiska, pumptrack.

Wszystko to sprawia, że na ulicy Słowackiego utrzymuje się wysokie natężenie ruchu. Znajdująca się pod jezdnią sieć wodociągowa była w złym stanie. Zgłaszano problemy z kanalizacją i wodociągami.

W związku z tym w lipcu ubiegłego roku Zakład Inżynierii Miejskiej rozpoczął prace, efektem których są przebudowane sieci wodociągowe wraz z przyłączami, przebudowane sieci kanalizacji ogólnospławnej wraz z przyłączami, przebudowana nawierzchnia drogowa (wykonano także wpusty uliczne odprowadzające wodę deszczową) czy nowy chodnik. Miasto wybudowało także swój gminny odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej. Mieszkańcy osiedla z utęsknieniem czekają na odcinek wybudowany przez administrującą teren spółdzielnię mieszkaniową.

Kolejna inwestycja drogowa już za nami. Wiem, że kilka ostatnich miesięcy dla mieszkańców osiedla Słowackiego wiązało się z pewnymi uciążliwościami. Mam nadzieję, że efekt końcowy rekompensuje wszelkie niedogodności. Zadanie kosztowało ponad 2,7 mln zł i zostało zrealizowane przez konsorcjum dwóch mikołowskich firm – podsumowuje Mateusz Handel zastępca burmistrza.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • jorg

    A na zdjęciu parada oszustów ?

  • Eda

    Mikołów burmistrz absurdów... Przebudowa dworca cały rozkopany żeby wyglądał tak samo jak wcześniej tylko z nowymi krawężnikami, organizacja ruchu paraliżuje całe centrum... Żenada a w koło dziury na 10metrow i i i i dalej dziury.. Brawo, fakturkę za naprawę zawieszenia gzie moge zostawić?

  • Jojo

    WitamSuper że zaczoł się remont ul. Pszczyńskiej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.