Wiadomości z Mikołowa

Tak prezentuje się "nowa" ulica Słowackiego

 • Dodano: 2021-04-09 15:15

W centrum miasta zakończył się remont ulicy Słowackiego. To z kilku powodów bardzo ważna inwestycja. Przede wszystkim znajduje się przy niej osiedle zamieszkałe przez kilkaset rodzin. W pobliżu znajdują się również szkoła podstawowa, przedszkole, żłobek, a także plac zabaw i obiekty sportowe – boiska, pumptrack.

Wszystko to sprawia, że na ulicy Słowackiego utrzymuje się wysokie natężenie ruchu. Znajdująca się pod jezdnią sieć wodociągowa była w złym stanie. Zgłaszano problemy z kanalizacją i wodociągami.

W związku z tym w lipcu ubiegłego roku Zakład Inżynierii Miejskiej rozpoczął prace, efektem których są przebudowane sieci wodociągowe wraz z przyłączami, przebudowane sieci kanalizacji ogólnospławnej wraz z przyłączami, przebudowana nawierzchnia drogowa (wykonano także wpusty uliczne odprowadzające wodę deszczową) czy nowy chodnik. Miasto wybudowało także swój gminny odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej. Mieszkańcy osiedla z utęsknieniem czekają na odcinek wybudowany przez administrującą teren spółdzielnię mieszkaniową.

Kolejna inwestycja drogowa już za nami. Wiem, że kilka ostatnich miesięcy dla mieszkańców osiedla Słowackiego wiązało się z pewnymi uciążliwościami. Mam nadzieję, że efekt końcowy rekompensuje wszelkie niedogodności. Zadanie kosztowało ponad 2,7 mln zł i zostało zrealizowane przez konsorcjum dwóch mikołowskich firm – podsumowuje Mateusz Handel zastępca burmistrza.

Komentarze (4)    dodaj »

 • kolorynatripie

  chcialbym wiedziec co cpa projektant nowej kolorystyki blokow na slowackiego - a moze czy zatrzymal sie w pastelozie zamierzchlych post prlowskich czasow

 • jorg

  A na zdjęciu parada oszustów ?

 • Eda

  Mikołów burmistrz absurdów... Przebudowa dworca cały rozkopany żeby wyglądał tak samo jak wcześniej tylko z nowymi krawężnikami, organizacja ruchu paraliżuje całe centrum... Żenada a w koło dziury na 10metrow i i i i dalej dziury.. Brawo, fakturkę za naprawę zawieszenia gzie moge zostawić?

 • Jojo

  WitamSuper że zaczoł się remont ul. Pszczyńskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również