Wiadomości z Mikołowa

Rajd Śląska już 5 września. W piątek zawita do Mikołowa!

  • Dodano: 2019-08-05 06:00, aktualizacja: 2019-08-05 06:15

Pierwszy weekend września w Mikołowie stanie pod znakiem ryku silników. Nadchodzi trzecia edycja kultowego Rajdu Śląska. Wyścigi na terenie naszego miasta będzie można podziwiać już w piątek, 6 września. 

W pierwszy piątek września mikołowski rynek i centrum miasta zamieni się w motoryzacyjny raj. Po południu do Mikołowa zawita kolejny Rajd Śląska.

Rajd Śląska rozpocznie się 6 września popołudniu, od ceremonii uroczystego startu na Placu Wolności w Mysłowicach. Start to świetna okazja dla kibiców i mieszkańców by z bliska obejrzeć wyczynowe, niezwykle szybkie i widowiskowe samochody rajdowe, a także poznać kierowców i pilotów. 

Następnie, załogi przejadą do Mikołowa, gdzie na profesjonalnie zabezpieczonej i wyłączonej z ruchu trasie w centrum miasta powalczą o jak najlepsze czasy. Piątkowy etap Rajdu Śląska zakończy odcinek specjalny wokół kolejnego z symboli naszego regionu, czyli Stadionu Śląskiego. Kocioł Czarownic już po raz trzeci będzie bazą imprezy. W tym miejscu będzie zlokalizowany także park serwisowy, czyli miejsce, w którym goście mogą zobaczyć pracę rajdowych mechaników – informują organizatorzy.

Główna Komisja Sportu Samochodowego w finalnej wersji kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019 umieściła po raz kolejny Rajd Śląska. Prestiżowa impreza motosportowa, gromadząca najlepszych zawodników z całej Polski odbędzie się tuż po wakacjach – od 5 do 7 września. Na ulicach gmin powiatu mikołowskiego znów pojawią się setki osób, zarówno fani rajdów z różnych regionów kraju, a także mieszkańcy Mikołowa i miast ościennych., by zobaczyć szóstą rundę walk o mistrzostwo Polski w rajdach samochodowych.

W tym roku Rajd śląska rozpocznie się w Mysłowicach – stał się elementem obszernego programu obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. Właśnie dlatego załogi ruszą do sportowej rywalizacji z rynku w Mysłowicach, czyli miasta, w którym padły strzały, będące jedną z przyczyny wybuchu śląskiego zrywu.

Tradycyjnie miastami partnerskimi mistrzostw są Mikołów i Żory. W zeszłorocznej edycji zwyciężyli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5).

Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Śląskiego, prezydent Żor oraz burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula. Organizatorem rajdu jest tradycyjnie Automobilklub Ziemi Tyskiej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Obserwator C

    Dobra wiadomość, już za miesiąc Mikołów zadrży od ryku silników.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również