Wiadomości z Mikołowa

Powraca program małej retencji. Zastępca burmistrza zachęca do wzięcia udziału

  • Dodano: 2021-08-12 10:30

Zastępca burmistrza Mateusz Handel zachęca do udziału w programie dopłat do małej retencji.  

- Dobre wieści. Od września powracamy z programem dopłat do tzw. małej retencji. Chcąc zachęcić Państwa do gromadzenia wód opadowych i roztopowych, wyszedłem z inicjatywą, by stworzyć w mieście system dopłat na elementy tzw. niebieskiej infrastruktury przydomowej - przekazuje zastępca burmistrza Mateusz Handel.

Chodzi m.in. o zbiorniki retencyjne naziemne o pojemności nie mniejszej niż 200 l lub podziemne o pojemności nie mniejszej niż 1000 l do gromadzenia wód opadowych, poprzez które woda nie przesiąka do ziemi i z których można ją pobierać do ponownego wykorzystania. Dofinansowujemy również zakup i montaż urządzeń retencyjno - rozsączających tj. instalacje zakopywane w grunt, umożliwiające gromadzenie wód opadowych oraz rozsączanie ich do ziemi, np. skrzynki rozsączające, studnie chłonne.

Dotacje na zbiorniki do gromadzenia wód opadowych

Dopłaty mogą pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 1000zł. BARDZO WAŻNE, że rozpoczęcie realizacji inwestycji, w tym ponoszenie wydatków, nie może nastąpić przed zawarciem umowy o udzielenie dotacji.

Wniosek o dofinansowanie można pobrać ze strony: http://bip.mikolow.eu/?a=14952

Szczegółowe informacje o programie zawarte są w Uchwale nr 243/2020 Rady Miejskiej Mikołowa, można je także uzyskać pod numerem telefonu 32 32 48 475.

- Zachęcam do gromadzenia i wykorzystania wody w przydomowych zbiornikach - przekazuje zastępca burmistrza Mateusz Handel.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    Budujcie ludziska oczka wodne i idźcie po do urzędu po dotacje. Za rok dostaniecie podatek od luksusu i oddacie wszystko z nawiązką...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również