Wiadomości z Mikołowa

Powiat: w sobotę utrudnienia w ruchu drogowym. Zmiany w kursowaniu autobusów

  • Dodano: 2019-05-23 09:45

Zamknięte ulice, zmiany w kursowaniu autobusów. W sobotę pasażerowie komunikacji miejskiej i kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Powodem bieg uliczny w Łaziskach Górnych.

Osoby podróżujące w sobotę, 25 maja po powiecie mikołowskim muszą przygotować się na utrudnienia na lokalnych drogach. W południe przez blisko godzinę wyłączone z ruchu zostaną ulice Jana Pawła II, Ogrodowa, Prusa, Mickiewicza, Dworcowa w Łaziskach Górnych. Oznacza to zmiany w kursowaniu autobusów i objazdy dla ruchu kołowego. Jaki jest powód?

25 maja w Łaziskach Górnych jest organizowany XII Bieg Uliczny o „Łaziskie Liście” im. Alojzego Kalei. Oznacza to całkowite wyłączenie z ruchu centrum miasta, przy jednoczesnym zawieszeniu przez ZTM w obsłudze pasażerskiej przystanków: 

  • Łaziska Górne Dworzec PKP
  • Łaziska Górne Ratusz
  • Łaziska Górne Ogrodowa
  • Łaziska Górne Pomnik
  • Łaziska Górne Dyrekcja

Drogi zostaną zamknięte w godzinach 12.00 – 12.45, jednak utrudnienia mogą potrwać dłużej.

W czasie trwania biegu zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji linii autobusowych:

  • z kierunku Mikołowa do Kopaniny

Autobusy linii nr: 29, 294, od przystanku Łaziska Górne Leśna do przystanku Łaziska Górne Huta I pojadą ul. Obwodnica (DK 81), z pominięciem przystanków Łaziska Górne Dworzec PKP, Łaziska Górne Ratusz, Łaziska Górne Dyrekcja - analogicznie w kierunku przeciwnym.

  • z kierunku Mikołowa do Orzesza

Autobusy linii nr 655, od przystanku Łaziska Górne Leśna pojadą ulicami: Obwodnica, Cieszyńska, Spokojna, z pominięciem przystanków Łaziska Górne Dworzec PKP, Łaziska Górne Ratusz. Dodatkowo autobusy tej linii będą się zatrzymywały na przystanku Łaziska Górne Spokojna – analogicznie w kierunku przeciwnym.

  • z kierunku Łazisk Średnich do Kopaniny

Autobusy linii nr 525 od przystanku Łaziska Średnie Szyb Aleksander pojadą ulicami: św. Barbary, Staszica, Kopalniana, Szkolna, Górnicza i Obwodnica, z pominięciem przystanków: Łaziska Górne Pomnik, Łaziska Górne Ogrodowa, Łaziska Górne Ratusz, Łaziska Górne Dyrekcja – analogicznie w kierunku przeciwnym.

Autobusy linii nr 69 od przystanku Łaziska Górne Basen pojadą ulicami: Obwodnica, Cieszyńska, Spokojna z pominięciem przystanków Łaziska Górne Dworzec PKP, Łaziska Górne Ratusz. Dodatkowo autobusy tej linii będą się zatrzymywały na przystanku Łaziska Górne Spokojna - analogicznie w kierunku przeciwnym.

Na trasie objazdu autobusy będą się zatrzymywały na wszystkich przystankach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również