Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Powiat: w sobotę utrudnienia w ruchu drogowym. Zmiany w kursowaniu autobusów

  • Dodano: 2019-05-23 09:45

Zamknięte ulice, zmiany w kursowaniu autobusów. W sobotę pasażerowie komunikacji miejskiej i kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Powodem bieg uliczny w Łaziskach Górnych.

Osoby podróżujące w sobotę, 25 maja po powiecie mikołowskim muszą przygotować się na utrudnienia na lokalnych drogach. W południe przez blisko godzinę wyłączone z ruchu zostaną ulice Jana Pawła II, Ogrodowa, Prusa, Mickiewicza, Dworcowa w Łaziskach Górnych. Oznacza to zmiany w kursowaniu autobusów i objazdy dla ruchu kołowego. Jaki jest powód?

25 maja w Łaziskach Górnych jest organizowany XII Bieg Uliczny o „Łaziskie Liście” im. Alojzego Kalei. Oznacza to całkowite wyłączenie z ruchu centrum miasta, przy jednoczesnym zawieszeniu przez ZTM w obsłudze pasażerskiej przystanków: 

  • Łaziska Górne Dworzec PKP
  • Łaziska Górne Ratusz
  • Łaziska Górne Ogrodowa
  • Łaziska Górne Pomnik
  • Łaziska Górne Dyrekcja

Drogi zostaną zamknięte w godzinach 12.00 – 12.45, jednak utrudnienia mogą potrwać dłużej.

W czasie trwania biegu zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji linii autobusowych:

  • z kierunku Mikołowa do Kopaniny

Autobusy linii nr: 29, 294, od przystanku Łaziska Górne Leśna do przystanku Łaziska Górne Huta I pojadą ul. Obwodnica (DK 81), z pominięciem przystanków Łaziska Górne Dworzec PKP, Łaziska Górne Ratusz, Łaziska Górne Dyrekcja - analogicznie w kierunku przeciwnym.

  • z kierunku Mikołowa do Orzesza

Autobusy linii nr 655, od przystanku Łaziska Górne Leśna pojadą ulicami: Obwodnica, Cieszyńska, Spokojna, z pominięciem przystanków Łaziska Górne Dworzec PKP, Łaziska Górne Ratusz. Dodatkowo autobusy tej linii będą się zatrzymywały na przystanku Łaziska Górne Spokojna – analogicznie w kierunku przeciwnym.

  • z kierunku Łazisk Średnich do Kopaniny

Autobusy linii nr 525 od przystanku Łaziska Średnie Szyb Aleksander pojadą ulicami: św. Barbary, Staszica, Kopalniana, Szkolna, Górnicza i Obwodnica, z pominięciem przystanków: Łaziska Górne Pomnik, Łaziska Górne Ogrodowa, Łaziska Górne Ratusz, Łaziska Górne Dyrekcja – analogicznie w kierunku przeciwnym.

Autobusy linii nr 69 od przystanku Łaziska Górne Basen pojadą ulicami: Obwodnica, Cieszyńska, Spokojna z pominięciem przystanków Łaziska Górne Dworzec PKP, Łaziska Górne Ratusz. Dodatkowo autobusy tej linii będą się zatrzymywały na przystanku Łaziska Górne Spokojna - analogicznie w kierunku przeciwnym.

Na trasie objazdu autobusy będą się zatrzymywały na wszystkich przystankach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.