Wiadomości z Mikołowa

Koniec z wycieczkami do McDonalds! Minister zdrowia chce ich zakazać

  • Dodano: 2019-05-23 08:15, aktualizacja: 2019-05-23 08:57

Koniec z jedzeniem w McDonald’s podczas szkolnych wycieczek. Ministerstwo zdrowia chce zakazać odwiedzin w lokalach należących do popularnej sieci gastronomicznej. Uznano, że fast foody nie mogą stanowić nagrody dla dzieci. Kiedy zakaz zostanie wprowadzony? Nie wiadomo.


Do tej pory stałym punktem wielu szkolnych wypraw były odwiedziny w lokalach należących do McDonald’s. Teraz ma się to zmienić. Okazuje się, że Ministerstwo Zdrowia 30 kwietnia interweniowało w tej sprawie w resorcie edukacji. O sprawie jako pierwszy poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”.


„DGP” cytując uzasadnienie pisma skierowanego do MEN podkreślił, że:


Produkty typu fast food, a także wyjścia do barów szybkiej obsługi, nie mogą stanowić formy nagrody dla dziecka i towarzyszyć celebracji wspólnych uroczystości.


Sprawa jest jednak bardziej złożona. Jej początku należy upatrywać w działalności Fundacji Instytut Ochrony Praw Konsumentów. Organizacja ta ujawniła, że popularna sieć serwująca fast foody oferuje opiekunom uczniów darmowe posiłki. A to, w przekonaniu członków fundacji, przekłada się na odwiedziny w McDonald’s.  Czy tak rzeczywiście jest? Nikt oficjalnie się do tego nie przyznaje. Kolejnym krokiem podjętym przez instytucję było poinformowanie ministerstwa zdrowia, które następnie wystąpiło do ministerstwa edukacji  z prośbą o interwencję. 

Jak zaznacza „DGP”, popularna sieć gastronomiczna zapewniła jednak, że nie prowadzi skoordynowanych działań „mających na celu przyciągnięcie wycieczek szkolnych". Nie wykluczyła jednak, że nie czynią tego poszczególni franczyzobiorcy, a w ich rękach znajduje się 90 proc. placówek.

A co Państwo sądzą o pomyśle ministra zdrowia?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również