Wiadomości z Mikołowa

Policyjni profilaktycy na spotkaniu z seniorami

  • Dodano: 2022-08-08 06:00, aktualizacja: 2022-08-07 20:59

Policjanci Wydziału Prewencji mikołowskiej komendy spotkali się z seniorami miejscowego Dziennego Domu Pomocy.

Policjanci w Dziennym Domu Pomocy

Policyjni profilaktycy mł.asp. Artur Ceran oraz st.sierż. Izabela Kempka spotkali się z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy w Mikołowie. Seniorzy to ważna grupa odbiorców w temacie szeroko pojętego bezpieczeństwa, do których regularnie docierają funkcjonariusze. Tym razem poruszono kwestię prawidłowego poruszania się po drogach oraz przechodzenia przez oznakowane przejścia dla pieszych. Najstarsi mikołowianie dzielili się w policjantami swoimi spostrzeżeniami i wskazywali miejsca, które w ich ocenie, należą do wyjątkowo niebezpiecznych w powiecie.

Oprócz cennych porad z zakresu ruchu drogowego na spotkaniu omówiono aktualne sposoby działania oszustów, zarówno tych, którzy działają w Internecie, domokrążców jak i firm, które zapraszają seniorów na różnego rodzaju pokazy i zachęcają do "intratnych" zakupów np. kompletu garnków.

Tych, którzy korzystają z sieci i biegle poruszają się po Internecie, mundurowi zachęcali do zgłaszania problemów w ich rejonie poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również