Wiadomości z Mikołowa

Policjant drogówki szkolił młodych strażaków-ochotników

  • Dodano: 2023-06-01 07:00, aktualizacja: 2023-06-01 07:14

We wtorek 30 maja w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w mikołowskiej dzielnicy Śmiłowice odbyło się zgrupowanie młodych strażaków - ochotników. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z miejscowej drogówki. O bezpieczeństwie na drodze i roli odblaskowych elementów opowiadał mł.asp. Marcin Hanusek.

Policjant drogówki szkolił młodych strażaków-ochotników

Zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Śmiłowicach odbyła się we wtorek 30 maja po południu. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali policjanci mikołowskiej drogówki. Jeden z nich, mł.asp. Marcin Hanusek, który od lat zajmuje się szkoleniami strażaków - ochotników, rozmawiał z młodzieżą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, głównie o tym, by na drodze być widocznym.

Odblaskowe elementy stanowią jeden z najważniejszych elementów także i policyjnego wyposażenia. Dlatego właśnie mundurowi z drogówki podczas codziennej służby mają na sobie odblaskowe kamizelki. Policjant zaprezentował podstawy kierowania ruchem.

Dodatkową atrakcją dla uczestników zgrupowania była możliwość obejrzenia najnowszych policyjnych motocykli BMW R1250RT.a

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również