Wiadomości z Mikołowa

Pirat drogowy wpadł podczas działań "Prędkość"

  • Dodano: 2023-06-01 06:45, aktualizacja: 2023-06-01 07:08

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującego samochodem bmw, który miał na liczniku 118km/h. Mieszkaniec Ornontowic wpadł na radar podczas działań kontrolno-prewencyjnych "Prędkość". 33-latek otrzymał wysoki mandat i aż 16 punktów karnych, a za przekroczenie limitu w obszarze zabudowanym, dodatkowo, stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Pirat drogowy wpadł podczas działań "Prędkość"

Mieszkaniec Ornontowic został zatrzymany we wtorek po godzinie 20.00 w Mikołowie na ulicy Gliwickiej. 33-latek przekroczył prędkość o 68 km/h. Ta nieuwaga kosztowała go utratę prawa jazdy na 3 miesiące, mandat w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 14 punktów karnych. Policjantom tłumaczył, że nigdzie się nie spieszył, po prostu jechał "normalnie".

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym czasie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten zostaje przedłużony na kolejne 3 miesiące. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów -  osoba traci uprawnienia - informują mikołowscy policjanci.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji. Nieprzypadkowo w rejonach skrzyżowań, czy przejść dla pieszych wprowadzone są ograniczenia prędkości. Jednym z zadań policjantów ruchu drogowego jest kontrola przestrzegania przepisów w tego typu miejscach.

Komentarze (2)    dodaj »

  • jorguś

    No, rzeczywiście policjanty macie się czym chwalić. W zamian za parę groszy więcej niż przeciętny obywatel i lekką robotę pozbawiliście człowieka pieniędzy dla rodziny, PJ żeby nie miał czym dojeżdżać do pracy i w ramach premii dołożyliście mu 16 punktów. A czy wy sami jechaliście zgodnie z przepisami i goniąc,, pirata" mieliście włączoną sygnalizację optyczną i dźwiękową- jeśli nie to stworzyliście większe zagrożenie na drodze niż ukarany przez was kierowca. Po Gliwickiej zawsze poruszały się samochody z szybkością co najmniej 70 km/godz i było dobrze, obecne ograniczenie szybkości tylko zwiększa zagrożenie wypadkiem bo większość NORMALNYCH kierowców ma go gdzieś i musi wyprzedzać zastraszonych zawalidrogów. Założę się że ŻADEN policjant również nie przestrzega ograniczenia szybkości na Gliwickiej, ani prywatnie ani w radiowozie... (nie raz to widziałem...)

  • KubaBatanachama

    Brawo policjanty, znowu się wykazaliście wpływami do budżetu kosztem szarego człowieka. Mandat i karę powinien ponieść ten kto ograniczył szybkość na całym odcinku Gliwickiej...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również