Wiadomości z Mikołowa

Policjanci na XX-leciu powiatu mikołowskiego

  • Dodano: 2019-09-17 09:15

Właśnie zakończyły się uroczystości związane z XX-leciem istnienia powiatu mikołowskiego. Przez cały miniony weekend można było zobaczyć różnego rodzaju pokazy i przedstawienia, których organizatorem było Starostwo Powiatowe w Mikołowie oraz należące do powiatu gminy. Wśród uczestników znaleźli się także mundurowi z Mikołowa, Orzesza oraz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Pod względem bezpieczeństwa obchody przebiegły spokojnie, w przyjaznej atmosferze, bez żadnych incydentów.

Uroczystości trwające aż trzy dni rozpoczęły się już w piątek o godzinie 10.00 przy skwerze Starostwa Powiatowego w Mikołowie. To stamtąd, w akompaniamencie policyjnej orkiestry, w kierunku rynku ruszył pochód samorządowców powiatu mikołowskiego oraz zaproszonych gości. Wśród uczestników przemarszu pojawili się również Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie nadkom. Dariusz Klimczak wraz ze swoim zastępcą nadkom. Dariuszem Waligórą. Trasę zabezpieczali mundurowi z mikołowskiej drogówki.

W czasie, gdy w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywała się konferencja poświęcona funkcjonowaniu naszego regionu na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat, na placu przed budynkiem starostwa policjanci z mikołowskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną, wraz z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Katowic edukowali przybyłą licznie młodzież, ale także i dorosłe już osoby w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Można było skorzystać z ustawionego specjalnie na ten dzień, symulatora dachowania oraz założyć alko i narkogogle – specjalne okulary, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po spożyciu narkotyków. Policjanci zachęcali do noszenia odblaskowych elementów/zawieszek nie tylko w obszarze zabudowanym, ale i w trakcie poruszania się po centrum miast.

W sobotę, 14 września, na terenie gminy Ornontowice zorganizowane zostały powiatowe dożynki. Dzielnicowi Komisariatu Policji w Orzeszu najpierw zabezpieczali trasę przemarszu dożynkowego korowodu, następnie zaś przez cały czas trwania imprezy czuwali nad bezpieczeństwem jej uczestników.

Całe przedsięwzięcie przebiegło spokojnie, bez negatywnych wydarzeń ani niepokojących incydentów.

Policjanci na XX-leciu powiatu mikołowskiego


Źródło: KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również