Wiadomości z Mikołowa

Policjanci i strażacy z Mikołowa o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

  • Dodano: 2019-02-11 10:30

Policjanci z łaziskiego komisariatu policji wspólnie ze strażakami PSP z Mikołowa, odwiedzili w piątek najmłodszych uczniów dwóch podstawówek.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo naszych milusińskich w trakcie zimowego wypoczynku, które z wielką radością przyjęły mundurowych z tych dwóch, różnych formacji.

Policjanci wspólnie ze strażakami z Państwowej Staży Pożarnej z Mikołowa, w myśl akcji "Bezpieczne Ferie 2019", odwiedzili w piątek dzieci z dwóch łaziskich podstawówek. Spotkanie odbyło się Szkole Podstawowej nr 6  z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Łaziskach Górnych i wzięło w nim udział około 200 uczniów klas I-III z łaziskiej "szóstki" oraz "czwórki". Mundurowi, podczas godzinnego spotkania radzili, uczyli i ostrzegali jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii zimowych i korzystać z ich uroków, unikając potencjalnych zagrożeń. Dodatkową atrakcją, była możliwość zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym przez strażaków do ratowania osób na zamarzniętych akwenach (suchy skafander, deska lodowa). W spotkaniu uczestniczył również pupil wszystkich dzieci - maskotka mikołowskiej Policji "sierż. Hektor", który swoją obecnością umilił czas spędzony z mundurowymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również