Wiadomości z Mikołowa

Walentynki 2019 w Mikołowie: 5 najciekawszych propozycji na Dzień Zakochanych!

  • Dodano: 2019-02-10 20:00, aktualizacja: 2019-02-11 14:46

Dzień Zakochanych 2019 już w czwartek. Prezenty dla swoich Walentynek wybrane, ale brak planów na ten romantyczny wieczór? Mamy dla Was kilka pomysłów, co robić w Walentynki 2019 w Mikołowie!

Przed nami wyjątkowy dla wszystkich zakochanych par i nielubiany przez singli Dzień Zakochanych. Św. Walenty, oprócz opieki nad zakochanymi jest – za względu na wierzenia ludowe, folklor i legendy – uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami (zwłaszcza umysłowymi, nerwowymi i epilepsją). Niezależnie od znaczenia, jakie jest nadawane Walentynkom, większość z nas chce spędzić je w miłej atmosferze. Oto nasze pomysły, jak można zorganizować wieczór Walentynkowy w Mikołowie!

  1. Miejska Biblioteka Publiczna
  2. Śląski Ogród Botaniczny
  3. Golf Park Mikołów
  4. CH Auchan Mikołów
  5. Spacer po Mikołowie

Miejska Biblioteka Publiczna

Fani romantycznych filmów mogą spędzić miłe chwile z drugą połówką w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W Walentynkowy wieczór biblioteka na kilka godzin przeobrazi się w salę kinową, gdzie goście o godz. 18.00 będą mogli obejrzeć film Komedia romantyczna w reż. Francka Dubosca.

Jocelyn jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i niepoprawnym podrywaczem. Kiedy na pogrzebie matki poznaje śliczną Julie, postanawia ją uwieść, udając niepełnosprawnego! Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą w pożądanym przez Jocelyna kierunku. Przynajmniej do momentu, gdy Julie przedstawia mu swoją starszą siostrę, "podobnie jak on" poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jocelyn, który z miejsca zakochuje się w Florence, jest zmuszony kontynuować swoją zwariowaną maskaradę – polecają film pracownicy biblioteki.

Śląski Ogród Botaniczny

A może na spacer? Zimowa aura nastraja do spędzenia wolnego wieczoru w romantycznym otoczeniu przyrody ogrodu botanicznego w Mokrem. Malowniczo położone tereny rekreacyjne Sośniej Góry to idealne miejsce na Walentynkową randkę. Restauracja znajdująca się w ŚOB ma dla zakochanych wyjątkową ofertę.

Kto jeszcze nie ma zaplanowanych Walentynek, serdecznie zapraszamy do Restauracji Sośnia Góra w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Tego dnia lokal czynny będzie do ostatniego klienta. Przy okazji Restauracja Sośnia Góra przygotowała dla was specjalny konkurs walentynkowy - do wygrania czterodaniowa kolacja przy blasku świec! – zachęcają pracownicy Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

Golf Park Mikołów

Walentynki dla aktywnych? Nic prostszego! Wystarczy kilka wolnych godzin w czwartkowe przedpołudnie, by wykorzystać możliwości, jakie od początku zimy daje dyrekcja parku golfowego. Od kilku tygodni wszyscy fani biegów narciarskich mogą bez przeszkód korzystać z wytyczonych kilku ścieżek do nart biegowych.

Informujemy, że narty i buty (różne rozmiary, ilość ograniczona) można wypożyczyć w Domku Klubowym GPM – informuje zarząd Golf Parku.

Po wysiłku na torze i spaleniu kalorii warto wybrać się do pobliskiej restauracji u Kusia na pyszny obiad.

Centrum Handlowe Auchan Mikołów

Interesującą propozycję dla osób kreatywnie podchodzących do Walentynkowych upominków ma Centrum Handlowe Auchan. W Walentynki chętni będą mieli możliwość wykonania ręcznie robionych walentynek - lampionów dla swoich sympatii.

Zapraszamy na walentynkowe, kreatywne warsztaty dekorowania lampionów. Bazą będą lampiony w kształcie kul z papieru ryżowego, które zostaną ozdobione techniką decoupage. Uczestnicy warsztatów będą mogli wyklejać prace motywami z sercami i kwiatami. Powstałe lampiony uczestnicy zabiorą do domów, aby wypuścić w niebo albo wręczyć swojej sympatii. ❤️Warsztaty walentynkowe odbędą się 14 lutego od godz. 14:30 do 17:30 w pasażu galerii handlowej. Wstęp wolny! - informuje CH Auchan Mikołów.

Wieczorny spacer ulicami Mikołowa

Preludium do romantycznej nocy? Recepta jest prosta – połączenie aktywnego wypoczynku i urokliwych widoków Mikołowa. Krótki spacer po Plantach, malowniczo oświetlone ulice okalające centrum miasta, przejście na rynek i zabytkową ulicą Jana Pawła II, by zakończyć przechadzkę na odnowionym kilka miesięcy temu Placu Karpeckiego przy fontannie. Ofertę Walentynkową przygotowało kilka mikołowskich kawiarni i restauracji.

A co potem? Niech Wasza kreatywność nie zna granic!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kamil

    A ja mojej kobiecie funduję weekend w "domu przy plaży" w Sarbinowie. Mega tam jest, praktycznie miejscówka na plaży. Będzie fajny wypad

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również