Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Policjanci garnizonu mikołowskiego z kolejnymi środkami ochrony

  • Dodano: 2020-03-24 12:00

Maski ochronne, rękawice, kombinezony czy inne środki ochrony osobistej to przedmioty, których teraz policjanci najbardziej potrzebują. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób, z którymi wykonywane są czynności, jak i samych mundurowych. Potrzeby są duże, ale nieustannie uzupełniane przez służby logistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Pracownicy logistyki na bieżąco dostarczają zakupione środki ochrony sanitarnej dla policjantów 

W piątek kolejna partia przekazana została do Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz podległych komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych. Maski ochronne oraz  środki do dezynfekcji to przedmioty, których teraz potrzebujemy najbardziej. Są one niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa policjantom pełniącym służbę na „pierwszej linii”.

W związku z działaniami podejmowanymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, wspieramy służby  sanitarne m.in. przy  sprawdzaniu osób objętych kwarantanną. W tym przypadku nasi mundurowi nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu. Sprawdzenie takie odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu. Zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.