Wiadomości z Mikołowa

Ogólnopolska zbiórka na walkę z COVID-19: "Wspieramy polską służbę zdrowia"

 • Dodano: 2020-03-19 14:00, aktualizacja: 2020-03-19 15:10

Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Polski i każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. W odpowiedzi na kryzys związany z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, fundacja Siepomaga uruchomiła zbiórkę pieniędzy na doposażenie ośrodków medycznych w niezbędny sprzęt.

W obliczu nowej sytuacji coraz częściej słyszymy, że w szpitalach zakaźnych zaczyna brakować środków ochrony personalnej dla lekarzy i pielęgniarek. To właśnie oni są teraz na pierwszej linii frontu walki z nowym patogenem. Internauci postanowili się zmobilizować i wspomóc lekarzy i pielęgniarki w tej nierównej walce z wirusem.

Apele o pomoc od pracowników sektora medycznego

Na skrzynkę mailową fundacji codziennie napływają apele o pomoc od pracowników sektora medycznego, którzy informują o ogromnych niedoborach środków ochronnych oraz sprzętu niezbędnego do walki z rozprzestrzeniającym się wirusem. Siepomaga publikuje niektóre z tych wiadomości na stronie zbiórki.

Bardzo proszę o pomoc łomżyńskiemu szpitalowi, który jest w tej chwili przekształcany na zakaźny. Nasz szpital to biedny szpital. Brakuje personelu, a również masek, gogli, odzieży ochronnej. Lekarze z naszego szpitala panikują, brakuje wszystkiego. Nie możemy do tego dopuścić. Nie dość, że zabrali nam jedyny szpital w mieście, to jeszcze problemem są braki podstawowego sprzętu..." - brzmi jedna z wiadomości od personelu medycznego, opublikowana na stronie siepomaga.pl.

Dlatego fundacja Siepomaga zorganizowała zbiórkę pieniędzy na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią.

- Ta zbiórka powstała po to, by móc zebrać środki na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią. Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie ze wszystkimi szpitalami, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Każda godzina to nowe informacje, wszystko zmienia się dynamicznie - czytamy na stronie zbiórki.

Potrzeba 5 mln złotych

Fundacja Siepomaga uruchomiła zbiórkę, informując jednocześnie, że cały czas organizuje kontrahentów, którzy mogliby dostarczyć środki ochrony osobistej. Obecnie może zamówić:

 • 700 tys. maseczek,
 • 50 tys. kombinezonów,
 • 50 tys. przyłbic,
 • 500 tys. jednorazowych rękawiczek.

Jednak koszt tego zamówienia wynosi około 5 mln złotych. Sprzęt zostanie rozdysponowany w różnym czasie, bo na niektóre środki trzeba będzie poczekać.

- Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności. Dziękujemy tym, którzy mimo rosnącej paniki, zachowują rozwagę. Wierzymy, że sytuacja w kraju i na świecie szybko wróci do normy. To jednak zależy także od Ciebie! - czytamy na stronie zbiórki. - Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i razem jesteśmy w stanie przetrwać, by wyjść z opresji jeszcze silniejsi. Razem wielką mamy MOC!

Polacy nie raz już udowodnili, że w sytuacjach kryzysowych potrafią się zjednoczyć i zmobilizować. Obecnie na koncie zbiórki są już ponad 3 miliony złotych, a kwota ta rośnie z każdą minutą. Jeżeli chciałbyś wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Komentarze (6)    dodaj »

 • jorguś

  Sporo ludzi siedzi obecnie w domach, wiele ma maszyny do szycia i potrafi sobie z nimi radzić. Może warto by było opublikować jakieś wzory maseczek czy fartuchów a ci ludzie chętnie pomogą. Pewnie krawcowe nie mające obecnie zbyt dużo pracy z powierzonego materiału chętnie by pomogły... Trzeba by tylko tych ludzi skrzyknąć i zwrócić się do nich o pomoc...

 • Zapobiegliwy

  Pani "Kowalska"w piątek kichnie (całkiem normalne) idzie do pracy (nie daj Boże na kasę) w sobotę kaszlnie, ale to na pewno kaszel palacza w niedzielę idzie na mszę by prosić o zdrowie wieczorem poczuje się źle więc idzie do lekarza gdzie full poczekalnia skąd ją przeganiają na zakaźny lub telefonicznie stwierdzają covid....efekt 40 nowych przypadków z 1 osoby. Czy te testy są aż tak skomplikowane lub drogie że nie można by było np wrzucać je ludziom do skrzynek? Przynajmniej raz w tygodniu

 • Mikolowianin

  A kto te 36 mln testów sprawdzi? Pomyśl zanim coś napiszesz

 • WaćPan

  Na drogie bombowce F-35 z Ameryki pieniądze są wobec urojonego zagrożenia ze strony Rosji.

 • Magma

  Wsparłam. Ale czy to nie państwo powinno zaopatrzyć szpitale w niezbędny sprzęt?

 • jorguś

  Nie uważam za rozsądne wspomaganie państwa czy szpitali finansowo bo rząd sponsorowany przez prywatną służbę zdrowia i tak zmarnuje nasze pieniądze, tak jak zmarnował te ze składek i podatków. O wiele mądrzejszym rozwiązaniem jest szycie masek czy fartuchów ew darowizny zakupionego sprzętu (jeśli ktoś ma możliwości i pieniądze) wprost dla konkretnych szpitali czy przychodni...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również