Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Ogólnopolska zbiórka na walkę z COVID-19: "Wspieramy polską służbę zdrowia"

 • Dodano: 2020-03-19 14:00, aktualizacja: 2020-03-19 15:10

Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Polski i każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. W odpowiedzi na kryzys związany z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, fundacja Siepomaga uruchomiła zbiórkę pieniędzy na doposażenie ośrodków medycznych w niezbędny sprzęt.

W obliczu nowej sytuacji coraz częściej słyszymy, że w szpitalach zakaźnych zaczyna brakować środków ochrony personalnej dla lekarzy i pielęgniarek. To właśnie oni są teraz na pierwszej linii frontu walki z nowym patogenem. Internauci postanowili się zmobilizować i wspomóc lekarzy i pielęgniarki w tej nierównej walce z wirusem.

Apele o pomoc od pracowników sektora medycznego

Na skrzynkę mailową fundacji codziennie napływają apele o pomoc od pracowników sektora medycznego, którzy informują o ogromnych niedoborach środków ochronnych oraz sprzętu niezbędnego do walki z rozprzestrzeniającym się wirusem. Siepomaga publikuje niektóre z tych wiadomości na stronie zbiórki.

Bardzo proszę o pomoc łomżyńskiemu szpitalowi, który jest w tej chwili przekształcany na zakaźny. Nasz szpital to biedny szpital. Brakuje personelu, a również masek, gogli, odzieży ochronnej. Lekarze z naszego szpitala panikują, brakuje wszystkiego. Nie możemy do tego dopuścić. Nie dość, że zabrali nam jedyny szpital w mieście, to jeszcze problemem są braki podstawowego sprzętu..." - brzmi jedna z wiadomości od personelu medycznego, opublikowana na stronie siepomaga.pl.

Dlatego fundacja Siepomaga zorganizowała zbiórkę pieniędzy na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią.

- Ta zbiórka powstała po to, by móc zebrać środki na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią. Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie ze wszystkimi szpitalami, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Każda godzina to nowe informacje, wszystko zmienia się dynamicznie - czytamy na stronie zbiórki.

Potrzeba 5 mln złotych

Fundacja Siepomaga uruchomiła zbiórkę, informując jednocześnie, że cały czas organizuje kontrahentów, którzy mogliby dostarczyć środki ochrony osobistej. Obecnie może zamówić:

 • 700 tys. maseczek,
 • 50 tys. kombinezonów,
 • 50 tys. przyłbic,
 • 500 tys. jednorazowych rękawiczek.

Jednak koszt tego zamówienia wynosi około 5 mln złotych. Sprzęt zostanie rozdysponowany w różnym czasie, bo na niektóre środki trzeba będzie poczekać.

- Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności. Dziękujemy tym, którzy mimo rosnącej paniki, zachowują rozwagę. Wierzymy, że sytuacja w kraju i na świecie szybko wróci do normy. To jednak zależy także od Ciebie! - czytamy na stronie zbiórki. - Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i razem jesteśmy w stanie przetrwać, by wyjść z opresji jeszcze silniejsi. Razem wielką mamy MOC!

Polacy nie raz już udowodnili, że w sytuacjach kryzysowych potrafią się zjednoczyć i zmobilizować. Obecnie na koncie zbiórki są już ponad 3 miliony złotych, a kwota ta rośnie z każdą minutą. Jeżeli chciałbyś wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • jorguś

  Sporo ludzi siedzi obecnie w domach, wiele ma maszyny do szycia i potrafi sobie z nimi radzić. Może warto by było opublikować jakieś wzory maseczek czy fartuchów a ci ludzie chętnie pomogą. Pewnie krawcowe nie mające obecnie zbyt dużo pracy z powierzonego materiału chętnie by pomogły... Trzeba by tylko tych ludzi skrzyknąć i zwrócić się do nich o pomoc...

 • Zapobiegliwy

  Pani "Kowalska"w piątek kichnie (całkiem normalne) idzie do pracy (nie daj Boże na kasę) w sobotę kaszlnie, ale to na pewno kaszel palacza w niedzielę idzie na mszę by prosić o zdrowie wieczorem poczuje się źle więc idzie do lekarza gdzie full poczekalnia skąd ją przeganiają na zakaźny lub telefonicznie stwierdzają covid....efekt 40 nowych przypadków z 1 osoby. Czy te testy są aż tak skomplikowane lub drogie że nie można by było np wrzucać je ludziom do skrzynek? Przynajmniej raz w tygodniu

 • Mikolowianin

  A kto te 36 mln testów sprawdzi? Pomyśl zanim coś napiszesz

 • WaćPan

  Na drogie bombowce F-35 z Ameryki pieniądze są wobec urojonego zagrożenia ze strony Rosji.

 • Magma

  Wsparłam. Ale czy to nie państwo powinno zaopatrzyć szpitale w niezbędny sprzęt?

 • jorguś

  Nie uważam za rozsądne wspomaganie państwa czy szpitali finansowo bo rząd sponsorowany przez prywatną służbę zdrowia i tak zmarnuje nasze pieniądze, tak jak zmarnował te ze składek i podatków. O wiele mądrzejszym rozwiązaniem jest szycie masek czy fartuchów ew darowizny zakupionego sprzętu (jeśli ktoś ma możliwości i pieniądze) wprost dla konkretnych szpitali czy przychodni...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.