Wiadomości z Mikołowa

Policjanci apelują o unikanie skupisk ludzkich i pozostanie w domach

  • Dodano: 2020-03-27 11:30

Policjanci z Mikołowa oraz komisariatów z Orzesza i Łazisk Górnych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, apelują, aby nie narażać siebie i swojej rodziny na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem i pozostać w domach. Przypominamy, aby opuszczanie miejsca zamieszkania ograniczyć do niezbędnego minimum.

Wychodzenie z domu, spotykanie się z ludźmi zwiększa ryzyko zarażenia i w konsekwencji przeniesienia choroby na bliskie nam osoby.

W związku z obowiązującym stanem epidemii policjanci mikołowskiej komendy oraz komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych apelują o  respektowanie zaleceń służb. Na ulicach całego powiatu mikołowskiego można spotkać mundurowych, którzy z radiowozów przekazują  komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami. Stróże prawa monitorują także sytuację w miejskich autobusach. Sprawdzają ilość osób, które podróżują przy wykorzystaniu tej formy transportu.

Szanowni Państwo, tu Policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy - zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.

Podejmowane przez policjantów działania wspierane są także przez lokalne samorządy, w tym straże miejskie z Mikołowa i Łazisk Górnych oraz ochotniczą straż pożarną z całego powiatu mikołowskiego.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Mikołowa i okolic za odpowiedzialne zachowanie i właściwe podejście do nowo wprowadzonych obostrzeń. Opustoszałe ulice i skwery, które jeszcze kilka dni temu tętniły życiem to dowód na to, że lokalna społeczność stosuje się do obowiązujących norm i bardzo restrykcyjnie traktuje tą poważną sytuację, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również