Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w Centrum Zdrowia w Mikołowie

 • Dodano: 2020-03-13 08:45, aktualizacja: 2020-03-16 08:10

Centrum Zdrowia w Mikołowie poinformowało, że w nocy z 11 na 12 marca wobec jednego pacjenta uruchomiono procedurę postępowania w przypadku zakażenia koronowirusem.

Zarząd placówki za pomocą mediów społecznościowych poinformował, że w związku z podejrzeniem wystąpienia zakażenia koronawirusem 2019–nCoV (SARS-CoV-2) u pacjenta w Centrum Zdrowia w Mikołowie, w nocy z 11 na 12 marca uruchomiono procedurę "Postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem 2019–nCoV (SARS-CoV-2) u pacjenta IP, AOS, POZ, NiŚOZ".

– Przeprowadzono dezynfekcję pomieszczeń i korytarza głównego; na czas dezynfekcji pomieszczenia zostały wyłączone z użytkowania – czytamy w oświadczeniu Centrum Zdrowia w Mikołowie. – Powyższe działanie nie wpłynęły na ciągłość działania Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Na razie nie ma informacji, czy test na obecność koronawirusa u pacjenta z Mikołowa wyszedł pozytywnie.

Działania prewencyjne

W związku z zagrożeniem wystąpienia zakażenia koronawirusem 2019–nCoV (SARS-CoV-2 ) 10 marca w Centrum Zdrowia w Mikołowie podjęto m.in. działania prewencyjne:

 • wprowadzono zakaz odwiedzin,
 • oplakatowano Centrum Zdrowia w Mikołowie plakatami otrzymanymi z Narodowego Funduszu Zdrowia,
 • przeprowadza cykliczne szkolenia stanowiskowe w zakresie postępowania pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem 2019–nCoV (SARS-CoV-2 ) oraz przeprowadzono ćwiczenia dotyczące stosowania środków ochrony indywidualnej (ubieranie zestawu ochrony biologicznej),
 • wdrożono procedurę "Postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem 2019–nCoV (SARS-CoV-2 ) u pacjenta IP, AOS, POZ, NiŚOZ",
 • personel stosuje się do aktualne wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

W całej Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 58. Jedna osoba zmarła.

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Witam, teraz prosi się o wkład finansowy od ludzi o datki itp za chwilę Pan Owsiak wyskoczy i znowu dołoży miliony a gdzie te nasze składki? Moja mama płaci niespełna 40 lat składki rentowne, emerytalne, chorobowe, zdrowotne była że 4 razy w życiu u lekarza i 2 razy w szpitalu jak rodziła to gdzie te składki jak teraz gdyby zachorowała to nie ma do niej należytej opieki bo wszystkiego brakuje. Pozdrawiam trzymajcie się zdrowo.

 • Ala

  Jaki wynik ,czy już jest.

 • Optymista

  Polak potrafi może w wynalezienia antidotum też oby miał na to kasę. Życz a będzie Ci dane ^^

 • Nieważne

  Omijajcie ten szpital w Mikołowie szerokim łukiem oni tam wykończa szybciej niż pomogą wiem coś na ten temat

 • Mikołów

  Jesteś z[...] i siejesz panikę [...]o wiesz i mam nadzieję że takich pół debili jest mniej

 • Hanys

  Mo korona abo ni ? Przyszoł na gruba i sioł zaraza na podziele, potem go wzieni do szpitala z roboty

 • 5555

  Robić mu się nie chce to na rewirze pociągnie a fama pojdzie takich bydzie wiyncyj

 • Jorguś

  To w Mikołowie mamy Centrum Zdrowia? Ostatnio nie było nikogo kto mógłby przeprowadzić kontrolę po urazie ortopedycznym mojemu dziecku... Czy choremu wykonano test na obecność koronawirusa? Czy personel był odpowiednio zabezpieczony w trakcie badania pacjenta przed ew zarażeniem się i dalszym zarażaniem osób postronnych? Jakimi środkami dysponuje Centrum Zdrowia w Mikołowie celem izolacji pacjentów z koronawirusem oraz ile osób może przyjąć?

 • Mikolowianin

  Premier Morawiecki wydał zarządzenie obligujące wszystkie służby sanitarno-epidemiologiczne do szczegółowego i bieżącego informowania Jorgusia o każdej czynności podejmowanej w związku z walką z koronawirusem. Ten wstrętny mikrob atakuje ponoć przede wszystkim szare komórki, nawet u tych co ich mają niewiele, a znają się na wszystkim i do wszystkich i o wszystko mają pretensje

 • burak

  hahahaha....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.