Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie wczorajszych działań "Prędkość"

  • Dodano: 2019-04-02 12:15

Wczoraj, policjanci drogówki przeprowadzili na terenie całego powiatu mikołowskiego działania pod nazwą "Prędkość".

Podobne działania prowadzone były przez Policję na terenie całego kraju. Ich celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie faktów przekraczania dozwolonej prędkości.

Prowadzenie pojazdów z nadmierną prędkością jest nadal jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych

Wczoraj policjanci na terenie powiatu mikołowskiego, tak jak i w całej Polsce, przeprowadzili akcję pod nazwą „PRĘDKOŚĆ, której celem było ograniczenie zjawiska przekraczania prędkości. 

Wzięło w niej udział 13 policjantów drogówki. Działania policjantów miały na celu przypomnienie użytkownikom naszych dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowanie „piratów drogowych” stwarzających niebezpieczne sytuacje na naszych drogach poprzez rzetelne naliczenie punktów karnych za poszczególne ujawnione wykroczenia drogowe. Mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Podczas działań skontrolowano ogółem 96 pojazdów oraz ujawniono 87 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości.

W trakcie prowadzonych działań miały miejsce dwa zdarzenia drogowe. Ponadto na DK- 81 w Łaziskach Górnych, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 24- letniego mieszkańca Mikołowa, który kierował oplem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, wydanej przez Starostę Mikołowskiego.

Policjanci ponownie apelują do kierujących o zdrowy rozsądek i rozwagę!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Dawka

    O akcji głośno było w mediach, yanosik ostrzegał a i tak tylu złapali. No cóż.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również