Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Dziś Droga Krzyżowa ulicami miasta

  • Dodano: 2019-04-02 09:45, aktualizacja: 2019-04-28 21:31

We wtorek o 19.00 spod Bazyliki św. Wojciecha ulicami miasta przejdzie Droga Krzyżowa. W wydarzeniu mogą wziąć udział nie tylko parafianie, ale każdy mieszkaniec Mikołowa.

Droga Krzyżowa odbędzie się nietypowo, bo we wtorek, ze względu na wizytację kanoniczną arcybiskupa Wiktora Skworca w dniach 5-7 kwietnia i odbywającą się w piątek o godz. 18.00 Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu bierzmowania w Bazylice św. Wojciecha. 

Droga Krzyżowa ruszy o godz. 19.00 spod Bazyliki św. Wojciecha w stronę mikołowskiego rynku i pomnika św. Wojciecha. W kontemplacji męki Chrystusa będą uczestniczyć księża Parafii pw. św. Wojciecha, siostry Zgromadzenia zakonnego Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, mikołowski samorząd, strażacy z OSP Mikołów, harcerze, młodzież i sami mikołowianie. 

Procesja tradycyjnie przejdzie ulicą Stefana Okrzei, przez cmentarz parafialny w stronę ulicy Krakowskiej obok Gimnazjum nr 2 do ulicy Jana Bluszcza. Później pochód uda się ulicą Pszczyńską, obok Ronda Krakowskiego w stronę rynku. Następnie procesja przejdzie ulicą Jana Pawła II i Józefa Lompy, by zakończyć się pod Kościołem pw. Matki Boskiej Śnieżnej (Stary Kościoł).

Nad bezpieczeństwem wiernych czuwać będzie zarówno policja, jak i straż miejska

Zapraszamy szczególnie rodziców dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, wszystkich Parafian i Gości. Prosimy o zabranie świec z okapnikami – informują kapłani Parafii św. Wojciecha w Mikołowie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jacek

    Informacja niekompletna, brak trasy drogi krzyżowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również