Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie Rodzinnej Imprezy Biegowej – "Biegamy na 800-lecie Mikołowa"

• Dodano: 2021-10-19 10:45

W sobotę 16 października w godzinach od 10:00 do 14:00 na Kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Mikołowie odbyła się Rodzinna Impreza Biegowa „Biegamy na 800- lecie Mikołowa”.

Wydarzenie miało charakter charytatywny – cała kwota z zapisów (online oraz w dniu zawodów) na bieg oraz zebrana na Mikołowskim Festiwalu Rajzefiber została przekazana na leczenie Julki Borczuch – podopiecznej Fundacji Sto Serc. Wspólnie udało się zebrać 4 353,70 zł!

Julka pojawiła się na biegu, sama pokonała dystans 400 m, a na koniec imprezy wraz z Burmistrzem Stanisławem Piechulą, Wiceburmistrzem Mateuszem Handlem oraz Wiceprezesem Mikołowskiego Banku Spółdzielczego Rafałem Kołeczkiem wręczyła najlepszym zawodnikom nagrody.

Wszyscy zawodnicy, by otrzymać pamiątkowy medal, musieli pokonać dystans minimum 800 m (2 okrążenia na bieżni LA), jednak im więcej, tym lepiej! Zawodnicy, którzy pokonali najdłuższe dystanse, otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.

Pomimo niskiej temperatury frekwencja była naprawdę duża – przerosła ona oczekiwania organizatorów! W związku z tym część uczestników będzie musiała odebrać swoje medale w późniejszym terminie.

Na bieżni zameldowała się również grupa Aktywna Kamionka, która promowała akcję Różowy Mikołów – zwracającą uwagę na profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie nowotworów piersi.