Wiadomości z Mikołowa

Pijany przyjechał po alkohol. Zatrzymała go obsługa stacji

  • Dodano: 2021-02-16 07:00, aktualizacja: 2021-02-15 19:01

Mężczyzna przyjechał na jedną z miejscowych stacji paliw, gdzie zakupił dodatkową porcję alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwili mu jednak świadkowie zdarzenia oraz obsługa stacji.

Wieczorem, 14 lutego kierujący volkswagenem golfem przyjechał na jedną z mikołowskich stacji paliw, gdzie kupił butelkę wódki oraz kilka piw

Pracownica obsługi podejrzewała jednak, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Kiedy ten wsiadł do swojego samochodu i włączył silnik, 34-latka oraz będący na stacji klienci natychmiast uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Badania stanu trzeźwości 33-letniego mikołowianina wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Można zatem powiedzieć, że prawidłowa reakcja osób biorących udział w obywatelskim zatrzymaniu być może uchroniła przed tragedią innych uczestników ruchu drogowego. Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie lekceważmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być od wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i reagujmy!

Komentarze (1)    dodaj »

  • antek

    jak sprawuja sie drony w mikołowie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również