Wiadomości z Mikołowa

Pijana 29-latka podróżowała z 2 dzieci. Została zatrzymana przez innych kierowców

  • Dodano: 2019-05-21 09:00, aktualizacja: 2019-05-21 13:52

W niedzielę, 19 maja, w Mikołowie doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy poruszającego się żółtym matizem. Jak się okazało, była to skrajnie nieodpowiedzialna 29-latka, która mając prawie 3,5 promila alkoholu we krwi przewoziła w samochodzie dwoje dzieci.

Pijana matka za kierownicą

W niedzielne popołudnie, tuż po godzinie 15.00, na DK-81 w Mikołowie kierowcy dostrzegli dziwnie poruszającą się żółtym matizem. Pojazd ledwo trzymał się swojego pasa, nierzadko z niego zbaczając. Zaczęli podejrzewać, że kierująca nią osoba może być pod wpływem alkoholu. Co gorsza, na tylnym siedzeniu znajdowało się dwoje dzieci. O zajściu powiadomiono policję, jednakże kierowcy nie czekali na przyjazd funkcjonariuszy i sami zatrzymali samochód, którym kierowała kompletnie pijana kobieta. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że zatrzymana 29-latka ma prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Wraz z nią autem podróżowały dzieci w wieku 4 i 5 lat.


 - W tej sytuacji należy podkreślić godną naśladowania postawę świadków zdarzenia, którzy zauważyli niepokojący sposób jazdy kierującej i uniemożliwili jej dalszą podróż, przyczyniając się tym samym być może do uniknięcia tragedii – przyznaje oficer prasowy komendy powiatowej policji w Mikołowie.

Pijaną matkę zatrzymano, natomiast dzieciom zapewniono opiekę. 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Anonim

    To jest Matiz a nie mazda....

  • Gość

    Żółta Mazda ???MATIZ JAK ULAŁ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również