Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: 4 pijanych kierowców zatrzymanych w miniony weekend

  • Dodano: 2019-05-20 13:15

Stróże prawa z mikołowskiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejne cztery osoby, które w miniony weekend wsiadły za kółko pod wpływem alkoholu.

W sobotę w ręce mundurowych wpadł 59-letni mieszkaniec Mikołowa, który kierował samochodem z wynikiem ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W niedzielę natomiast policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Cała czwórka stanie przed sądem

Policjanci drogówki w miniony weekend, jak co dzień, kontrolowali stan trzeźwości kierujących, poruszających się drogami powiatu mikołowskiego, Tym razem lekkomyślni kierowcy wpadli z promilami w Mikołowie oraz Gostyni:

- w sobotę do południa dyżurny mikołowskiej komendy został powiadomiony przez obywatela o tym, że ten jechał za mazdą, której kierujący prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci drogówki potwierdzili ten fakt. Okazało się, że 59- letni mikołowianin zatrzymany przez zgłaszającego na jednym z miejscowych parkingów, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę natomiast doszło do kolejnych trzech zatrzymań nietrzeźwych kierujących:

- nad ranem policjanci drogówki zostali skierowani przez dyżurnego do Gostyni, gdzie zatrzymali 28- latka, który mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu spowodował dwa zdarzenia drogowe, a następnie, aby uniknąć odpowiedzialności, uciekał przed patrolem Policji,

- po godzinie 15:00 na DK- 81 w Mikołowie mundurowi zatrzymali 29- latkę, która kierowała daewoo matizem mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kierująca okazała się skrajnie nieodpowiedzialna, gdyż w tym momencie w samochodzie przewoziła swoje małoletnie dzieci w wieku 4 i 5 lat. W tej sytuacji należy podkreślić godną naśladowania postawę świadków zdarzenia, którzy zauważyli niepokojący sposób jazdy kierującej i uniemożliwili jej dalszą podróż, przyczyniając się tym samym być może do uniknięcia tragedii,

- po godzinie 22:00 na ul. Wojciecha w Mikołowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem renault clio. Jak się okazało 27- latek z Mikołowa miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Jak widać obowiązujące kary nie odstraszają kierowców od podejmowania ryzyka prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierujący staną teraz przed sądem. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zaś za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Bardzo dziękujemy za sprzeciw innych kierujących wobec jazdy na "podwójnym gazie". PAMIĘTAJMY: "Nie reagujesz- akceptujesz"!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.