Wiadomości z Mikołowa

Kobieta na Medal do 28 maja! Tym razem wsparcie popłynie do Gabrieli Kolarczyk

  • Dodano: 2022-05-12 07:15, aktualizacja: 2022-05-12 07:37

Już od 10 maja trwa druga edycja akcji Kobieta na Medal. Tym razem pomagamy Gabrieli Kolarczyk, ciężko chorej 22-letniej mikołowiance.

Kobieta na Medal to już druga edycja niecodziennego wydarzenia, które łączy w sobie radość z aktywności fizycznej z potrzebą pomagania. Druga edycja akcji rozpoczęła się 10 maja 2022, a wielki finał przewidziano na 28 maja 2022. Wydarzenie odbywa się całkowicie wirtualnie. Co to znaczy? Każdy chętny może pokonać określony dystans w wybranej aktywności.

Są to:

  • 5 km biegu
  • 10 km Nordic Walking
  • 15 km jazdy rowerem

Solidarność kobieca przejawia się na wielu płaszczyznach. My Kobiety przez aktywność fizyczną chcemy się wspierać, motywować i przede wszystkim pomagać – dlatego przyświeca nam cel charytatywny – przekonują organizatorki, stowarzyszenie My Kobiety.

Tegoroczna edycja wspiera Gabrielę Kolarczyk, 22-letnią mikołowiankę cierpiącą z powodu spastycznego porażenia połowicznego, krwotoku mózgowego do pnia mózgu, przykurczu mięśni i afazji ruchowo-czuciową.

Bohaterką tegorocznej edycji jest 22-letnia mikołowianka Gabrysia Kolarczyk u której doszło do krwotoku mózgowego i spastycznego porażenia połowicznego po biopsji, która miała być tylko kontrolnym badaniem po podejrzeniu guza mózgu. Gabrysia potrzebuje naszej pomocy i naszego wsparcia aby wrócić do samodzielności – informuje Katarzyna Syryjczyk-Słomska, przewodnicząca Rady Miejskiej Mikołowa.

Gabrysia stara sobie radzić z bezradnością i niesamodzielnością, która boli ją najbardziej. 22-latka porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje pieniędzy na intensywną rehabilitację, aby zyskać szansę na walkę o swoją przyszłość.

Trwa druga edycja akcji Kobieta na Medal 2022!

Aby wziąć udział w akcji należy dokonać zapisu poprzez specjalnie stworzoną platformę.

Osoby, które chcą otrzymać medal powinny wpłacić datek w postaci min. 20 złotych na pomoc dla Gabrieli Kolarczyk poprzez zbiórkę w serwisie SięPomaga, a dowód wpłaty przesłać na adres mailowy organizatora: imprezy@mosir.mikolow.eu z dopiskiem „Kobieta na medal 2022” (w przypadku wpłaty anonimowej).

Określony dystans w wybranej aktywności można pokonać w dowolnym czasie i miejscu.Udział w imprezie jest bezpłatny.

Odbiór medali możliwy będzie w dniu finału 28 maja na Placu Harcerskim w godzinach od 9.00 do 12.00 lub w siedzibie MOSiR Mikołów, ul. Konstytucji 3 Maja 31 od 1 do 14 czerwca w godz. 7.30-15.30.

Chcesz przeciąć symboliczną metę i osobiście odebrać medal? Przyjdź, przybiegnij, przyjedź rowerem 28 maja na Plac Harcerski pomiędzy 9.00 a 12.00 albo skorzystaj z grupowej aktywności w dniu imprezy – informują organizatorki.

28 maja odbędzie się wielki finał w Mikołowie, podczas którego odbędzie się wspólny bieg, marsz Nordic Walking i rajd rowerowy. Szczegóły wydarzenia poniżej.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również