Wiadomości z Mikołowa

Walka z piratami drogowymi, czyli akcja "Kaskadowy pomiar prędkości"

  • Dodano: 2021-05-04 10:00

30 kwietnia punktualnie o godzinie 06:00 rozpoczęły się działania wymierzone przeciwko drogowym piratom. Na terenie powiatu mikołowskiego policjanci prowadzili działania "Kaskadowy pomiar prędkości". Wszystko po to, by na drodze było bezpieczniej. Zwiększona liczna patroli była między innymi w Orzeszu, Łaziskach Górnych oraz jednej z mikołowskich dzielnic - Kamionce.

Mundurowi prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach – wystawione kaskadowo, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem. Działania trwały do godziny 22:00. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z mikołowskiej komendy, komisarz Lucjan Kret.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań - apeluje mikołowska Policja.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności


Źródło: KPP Mikołów

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    Panie Naczelniku bezpieczna szybkość ma niewiele wspólnego z obowiązującymi limitami szybkośći które są ustalone według czyjegoś widzimisię abyście mogli karać kierowców. A może większy wpływ na bezpieczeństwo na drogach miało by wyposażenie policjantów z drogówki w pędzle i farbę do malowania pasów na przejściach dla pieszych oraz w taczki z kamieniem i łopaty do zasypywania dziur w jezdni których jest pełno po zimie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również