Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Pamiętaj aby w pojazdach nie zostawiać dzieci i zwierząt nawet na chwilę!

  • Dodano: 2020-08-12 08:45, aktualizacja: 2020-08-12 08:55

Upały dają się we znaki. Od kilkunastu dni słupki termometrów pną się w górę.

Mikołowska policja apeluje więc, szczególnie do osób dorosłych: nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie tylko chwilę, nie zostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojeździe.

Taka troska powinna dotyczyć zarówno dzieci, osób starszych jak i zwierząt

Wysokie temperatury, w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni, są bardzo niebezpieczne. Policja apeluje, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie - nawet na chwilę - dzieci, osób starszych ani naszych czworonożnych pupili. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś życie.

Nie bądźmy obojętni

Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, zagrożenie dla życia i zdrowia pozostawionego w samochodzie dziecka lub zwierzęcia, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających, wydostanie ich z pojazdu – włącznie z wybiciem szyb.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.