Wiadomości z Mikołowa

Oszustwa agentki ubezpieczeniowej. Grozi jej wiezienie

  • Dodano: 2021-07-07 12:30

67 zarzutów karnych poświadczenia nieprawdy w zmian za korzyść majątkową usłyszała 45-letnia kobieta, która prowadząc agencję ubezpieczeniową oferowała klientom niezgodne z regulaminem ubezpieczyciela warunki umów.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z mikołowskiej komendy w trakcie kilkunastu miesiący śledztwa udowodnili, że mikołowianka przyczyniła się do sporych strat finansowycyh jednej z wiodących na rynku spółek. Grozi jej 8 lat więzienia

Oszustwa agentki ubezpieczeniowej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zakończyli czynności do śledztwa miejscowej prokuratury w sprawie 45-letniej agentki ubezpieczeniowej. Jak wykazali śledczy, kobieta w okresie od lutego 2019 roku do października 2020 roku zawarła liczne umowy ubezpieczenia. Oferowała klientom warunki, których nie miała prawa proponować, dzięki czemu zwiększała sobie wyniki w pracy, a to przekładało się na otrzymywane od ubezpieczyciela prowizje. W ten właśnie sposób mieszkanka Mikołowa spowodowała straty jednej z  wiodących na rynku krajowym ubezpieczalni sięgające ponad 60 tysięcy złotych.

Zarzuty

Z końcem czerwca br. w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie kobieta usłyszała 67 zarzutów poświadczenia nieprawdy w zamian za otrzymanie korzyści majątkowej. Przyznała się do winy i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłej kary policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gosporaczą zabezpieczyli mieszkanie podejrzanej.


Źródło: KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również