Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

OSP Bujaków bez podstawowych narzędzi pracy

  • Dodano: 2017-09-28 19:15

Bujakowska Ochotnicza Straż Pożarna jest jedną z wciąż rozwijających się jednostek pożarniczych w regionie i bardzo często uczestniczy w akcjach gaśniczych. Ma jednak zasadniczy problem – brak nawet podstawowego wyposażenia. Strażacy chcą rozwiązać kłopotliwą dla jednostki sytuację, dzięki pomocy mikołowian.

Jako jednostka rozwijająca się, chcemy jak najlepiej nieść pomoc, jednak to w dużej mierze zależy również od naszego wyposażenia. Aktualnie brakuje nam nadal, wiele podstawowych sprzętów. Poprzez ten zakup chcemy w pełni wyposażyć samochód Star, tak aby móc sprawnie działać w różnych warunkach. Chcemy w ramach projektu zakupić sprzęt ochrony osobistej strażaków oraz podstawowe sprzęty ratownicze takie jak: siekiery, łomy, sita kominowe, sprzęt pianowy. Są to rzeczy używane podczas przeróżnych akcji, a ich brak mocno utrudnia podejmowanie działań – wymienia dh Monika Rożek z Bujakowskiej OSP.

Strażakom brakuje tak podstawowych elementów wyposażenia jak specjalistyczny ubiór do akcji gaśniczych (w tym butów i rękawic), woderów w przypadku pracy w zbiornikach wodnych, ubrań koszarowych, a także prądownicy pianowej, zasysacza linowego, nożyc do prętów, młotów czy siekier. Projekt został wyceniony przez Urząd Miasta na kwotę 17,7 tys. złotych.

Projekt zwiększy pośrednio bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców sołectwa i miasta. Posłuży każdemu, kto znajdzie się w potrzebie – tłumaczy Monika Rożek.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.