Wiadomości z Mikołowa

Odcinek trasy DK44 zostanie tymczasowo zamknięty. Powodem eksperyment procesowy

  • Dodano: 2021-12-07 10:15, aktualizacja: 2021-12-08 09:57

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie informuje, iż w dniu 9 grudnia br. w godzinach 19.30 do 21.30 odcinek trasy DK 44 w mikołowskiej dzielnicy Śmiłowice zostanie tymczasowo zamknięty z uwagi na planowany eksperyment procesowy. Ruch pojazdów zostanie całkowicie wstrzymany na ulicy Gliwickiej od skrzyżowania z ulicą Łączną, aż do skrzyżowania z ulicą Elsnera.

Tymczasowe zamknięcie odcinka trasy DK44

Eksperyment procesowy planowany jest w związku ze śmiertelnym wypadkiem z udziałem pieszej, do którego doszło 18 września bieżącego roku na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Gliwickiej. W godzinach 19.30 do 21.30 planowane jest zamknięcie drogi, dlatego kierujący będą musieli skorzystać z wyznaczonych objazdów i dostosować się do poleceń wydawanych przez policjantów kierujących ruchem. Informujemy, że we wskazanym czasie całkowicie wyłączone zostanie także oświetlenie ulicy.

Dla osób podróżujący od strony Mikołowa objazd będzie ulicą Łączną. Ci, którzy pojadą od strony Gliwic będą mogli skręcić w ulicę Oświęcimską w kierunku Rudy Śląskiej lub w ulicę Przelotową w kierunku Ornontowic.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych eksperyment nie zostanie przeprowadzony.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mama

    Też mieszkamy przy drodze krajowej 44 my nie możemy się doprosić o chodnik odcinek Wielkie-Drogi Zelczyna to już jest żenujące chodzą dzieci na autobus i ludzie do sklepu tak więc ruch pieszych jest.Były protesty i nic to nie dało,czy naprawdę musi ktoś zginąć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również