Wiadomości z Mikołowa

Nowy rok i nowi policjanci

  • Dodano: 2021-01-21 07:00, aktualizacja: 2021-01-20 22:45

W ramach ostatniego w 2020 roku naboru do służby, szeregi mikołowskiej Policji zasiliło 5 nowych mundurowych. Uroczystą rotę ślubowania młodzi policjanci złożyli w sali odpraw budynku przy ulicy Rymera.

W miniony poniedziałek (18 stycznia) o godzinie 11:30 w jednej z sal mikołowskiej komendy pojawili się posterunkowi: Michał Opoka, Łukasz Sipak, Michał Ferdyn, Kamil Markowski oraz Dawid Niesporek. To młodzi mieszkańcy Żor i Tychów, którzy właśnie rozpoczynają życiową przygodę z policyjnym mundurem.

Choć ich twarze przysłonięte były maseczkami, radość i dumę ze wstąpienia w szeregi "granatowych" nietrudno było sobie wyobrazić. W obecności szefa mikołowskich stróżów prawa oraz pozostałych członków kierownictwa i pracownika kadr posterunkowi zobligowali się by strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli i chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie, każdemu z nowych policjantów wręczył legitymację służbową i pogratulował wyboru zawodu. Komendant życzył każdemu z nich powodzenia i satysfakcji w przyszłej służbie przestrzegając jednocześnie, że każdego dnia, bez względu na okoliczności, obowiązują ich zasady etyki zawodowej, których łamanie godzi w wizerunek całej formacji.

Przed nowymi funkcjonariuszami kilkumiesięczne przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę na terenie Mikołowa oraz w Komisariacie Policji w Łaziskach Górnych.

Zgodnie z art. 27 pkt. 1 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, przed podjęciem służby policjant składa ślubowanie według następującej roty:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:

służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,

strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.

Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej,

przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.

Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Komentarze (3)    dodaj »

  • kowalski

    stare milicyjne wyjadacze w kapitalizmie jeszcze słuzyli na wysokich funkcjach dorobili sie emerytur dzis tylko z pzpr.został celebryta tow.milier,kwasniewski,wałesa "tow.bolek" i inne "grube ryby" ich by nawet faszyzm nie ruszył....szkoda gen.papały chciał rozbic "system" ale "wbili mu noz w plecy"......

  • Kuba Batanachama

    To policja znowu będzie,, chronić ustawowo zapewniony Konstytucją porządek prawny". Pytanie tylko jaką Konstytucją? Która Konstytucja zawiera,, kontratypy " zezwalające policji na służbie łać prawo, prawa obywatelskie i prawa człowieka?

  • Kuba Batanachama

    Ups... Miało być łamać prawo...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również